73′
  • 8мин

10. Георги Каменов (Ботев Вр)

9. Петър Жеков (ЦСКА „Септ. знаме“)

В 35 мин. резултатът спокойно можеше да бъде 3:0 за врачани! На 3 пъти Г. Каменов майсторски се възползува от пасивностга на армейските защитници, отправи удари отблизо, но само първият бе точен - останалите два улучиха напречната греда. Това бе при контраатаки. Гостите мислеха най-вече за сигурността на собствената си врата, защищаваха се със 7-8 души. И се защищаваха добре, улеснени от неорганизираната игра на армейците. През 90-те минути инициативата бе непрекъснато у ЦСКА. Не бе извършен обаче вито един сполучлив обход по фланга. Нескончаемите опити за фронтален пробив с двойни подавания и дрибъл не носеха успех. Армейците стреляха много (31 удара в мача), но почти винаги отдалече и твърде неточно (8 попадения във вратата). Имаха само 2 възможности за близка стрелба в целия мач (Якимов и Денев), но топката отиде в ръцете на Йотов. ЦСКА отново остави тягостно впечатление с безцветната си игра, която се пораздвижи малко само в началния период на второто полувреме. Тогава възникнаха и по-големи затруднения за врачанските защитници. На два пъти Якимов бе спъван в наказателното поле. Жеков превърна първата дузпа в изравнителен гол, а при вратата не улучи вратата. Пропускът му прозвуча като сигнал за ново спадане в играта на армейците, които се върнаха към безидейността от първото полувреме, за да изпратят и тоя път разочаровани привържениците си от стадиона.