7. Георги Минчев (ЖСК-Спартак)

9. Петър Жеков (ЦСКА „Септ. знаме“)

• 78мин

11. Димитър Марашлиев (ЦСКА „Септ. знаме“)

Шампионите проявиха стремеж по-рано да търсят благоприятна развръзка. Варненци не се смутеха от името на противника и също започнаха твърде дръзко. На разкаляния тежък терен се разгоря мъжествено стълкновение. Наблюдавахме активна - борба за всяка топка, открити нападателни действия на двата отбора, в които участвуваха и защитниците - Зафиров, Е. Недев. Постепенно армейците установиха леко надмощие и главна заслуга за това имаха играчите от средната линия - Пенев, Денев, към които с остри набези се присъединиха Марашлиев, Михайлов ни Жеков. След като Михайлов улучи гредата, между 20 и 30 мин. паднаха три гола. Марашлиев оползотвори от близо центрирана от Денев топка, а след това Михайлов завърши успешно хубава комбинация. Варненци спечелеха ъглов удар. В настъпилото разбъркване Минчев намали на 2:1. След почивката картината коренно се промени. След като получиха трети гол - дело на Жеков варненци изведнъж рухнаха. Вратарят им Зафиров по непростим начин направи два последователни подаръка, при които голове отбелязаха Жеков и Марашлиев.