10. Георги Денев (ЦСКА „Септ. знаме“)

• 49мин

10. Йосиф Харалампиев (Левски-Спартак)

11. Васил Митков (Левски-Спартак)

Още в началото прозвучаха обнадеждаващи нотки, че зрителите ще наблюдават интересен футбол. У двата отбора пролича желание да действуват в бързо темпо, с постоянни преходи от отбрана в нападение. Пробив на Веселинов бе спрян с мъка от армейската защита. И веднага след това Никодимов нахлу в тила на „сините“ и последва силен удар отдалече на Б. Колев, изпуснат от вратаря Михайлов. Нямаше обаче наблизо хитрец, който да използува положението...След кратко затишие опасна ситуация се получи и в другата половина. Радлев засече във въздуха хубаво подаване на Митков, но топката премина покрай вратата...

Постепенно везните натежаха на страната на ЦСКА. От промените в нападението можеше да се констатира, че е гласувано по-голямо доверие на младите. Симов и Михайлов дисциплинирано маневрираха покрай страничните линии и центрираха топката, за която освен Денев, апетит проявяваха и други негови партньори от по-задна позиция. Изобщо хубавото впечатление от шампионите в този период до почивката идваше преди всичко от голямата им свобода в действията, от непрекъснатото двежение и дръзновение да се потърси нов, изненадващ ход, да се подходи колективно. В 20-та минута Пенев така бомбардира напречната греда, че едва ли не се разлетяха трески. А осем минути по-късно присъствувахме на красива комбинация Михайлов-Денев, при която русокосият нападател с взривен старт изпревари пазачите си и ги накара да сведат глава - 1:0.

Това бе логична последица от задъдената улица, в която бе изпаднал „Левски-Спартак“. Доста дълго си бе позволил да затъва в шаблон, за да не остане ненаказан. Очевидно бе, че „сините“ нямат идея как да построят играта си и подобна слабост се виждаше най-често у Радлев, Стоянов, Веселинов, Цветков. Малко по-инициативен от тях бе Харалампиев и по-деен Митков, но епизодичните им пробиви не носеха нищо. След почивката у „Левски-Спартак“ наспъпи подобрение. Харалампиев се провря през армейската защита и майсторски се справи с Филипов - 1:1. Не можа да доведе до успешен завършек една акция Стоянов. И отговорът не закъсня. Той бе даден по един красноречив начин от Денев, преминавайки няколко защитници и разклащайки отново мрежата на съперника - 2:1. За ЦСКА се откриха нови възможности за покачване на резултата, но бяха проиграни. Сетне по-често в атаки се втурваха състезатели на „Левски-Спартак“. При набег на Митков в наказателното поле съдията отсъди най-тежкото наказание и дузпата бе превърната в изравнителен гол - 2:2.