8. Стойчо Младенов (ЦСКА „Септ. знаме“)

• 102мин

• 117мин

3. Марк Лоуренсън (Ливърпул)

Реваншът е на националният стадион „Васил Левски“ в София, напълнен докрай от близо 70 000 зрители. В началото на срещата инициативата е на страната на Ливърпул които изпускат чисто положение спасено от Георги Велинов. С течение на мача силите се изравняват.

Първото полувреме завърши 0:0. Почти отчаяли се от резултата и неуспеха футболистите на ЦСКА се хвърлят в атака. В 77-мата минута вратарят на Ливърпул Брус Гробелар излиза неразчетено при едно центриране и Стойчо Младенов с глава вкарва на опразнената врата.

Редовното време завършва при този резултат. По правилник трябва да се играят 2 продължения по 15 минути. В 100-ната минута Уилън се разминава с автогол, а в следващата атака след центриране на Никола Велков Стойчо Младенов с воле вкарва топката във вратата.

Ливърпул започват да атакуват настървено но Марк Лауренсън е изгонен с червен картон, Велинов успява да спаси всички положения пред вратата му. Мача завършва при резултат 2:0 за ЦСКА, а зрителите на стадиона избухват в овации и възгласи. Заради победата футболистите на армейците са повишени в чин и им е предоставена парична награда от 130 лева.