Турчев (Орлин)

• 57мин

10. Димитър Якимов (ЦСКА „Септ. знаме“)

• 82мин

Шампиони те, особено през първата част действуваха с настроение, създаваха ред голови положения. с бързи и точни комбинации, някои от които имаха атракционен блясък. Силни бяха ходовете на Цанев, Никодимов, Б. Станков, Жеков, Пенев. Три пъти техни дружни акции завършиха с голове: Никодимов (6 мин.), Жеков (7), Цанев (39). В увлечението си напред обаче армейците пропуснаха (13 мин.) веднаж съперници те си в близост на Филипов и след кратко разбъркване Кръстанов вкара топката в мрежата.

Многото промени през вторите 45 минути се отразиха на взаимо действието в редиците на ЦСКА. Орлинци в известен период бяха по-организирани, а в 52 мин. защитникът им Турчев изненада Йорданов от 40 метра  и намали на 2:3. По-късно обаче домакнните установиха надмощие и чрез Якимов (57), Жеков (60 - от дузпа) и Никодимов (82) доведоха резултата до 6:2.