Турнир: Купа на България 2015/16 (Полуфинал — реванш)
  • 3мин

9. Преслав Йорданов (ЦСКА)

• 41мин

22. Николай Цветков (ЦСКА)

ЦСКА​ се класира на финала за купата на България, след като постигна втора победа над „Берое“.

Червените се наложиха отново с 2:0 пред близо 16 000 свои фенове на стадион „Българска армия“ и с общ резултат 4:0 си осигуриха участие в мача за трофея.

Играчите на Христо Янев превъзхождаха съперника си през целия двубой и напълно заслужено триумфираха с голове на Преслав Йорданов още в третата минута и Николай Цветков в края на първата част.

Първото положение в мача бе пред вратата на домакините. Още във втората минута Неманя Милисавлевич центрира към Исмаил Иса, който стреля от удобна позиция с глава, но Господинов спаси. В следващата атака на „армейците“ резултатът бе открит.

След грешка в отбраната на заралии Преслав Йорданов се пребори за топката и подаде към Самир Аясс. Той напредна по крилото в наказателното поле и върна към Йорданов. Таранът стреля веднага и с диагонален шут прати топката в левия страничен стълб, след което тя спря в мрежата.

В седмата минута Иса изскочи сам срещу вратаря, но реферите неправилно отсъдиха засада. Постепенно темпото падна и двата тима спряха да създават положения. В 41-ата минута обаче играчите на Христо Янев убиха интригата с втори гол. Станислав Маламов надбяга Атанас Зехиров по лявото крило и центрира отлично към оставения непокрит на далечната греда Николай Цветков, който не сбърка и с прекрасен удар направи 2:0.

Две минути след началото на второто полувреме „Берое“ отправи втория си точен удар в мача, дело на влезлия като резерва Том, но той попадна право в ръцете на Господинов. „Армейците“ отговориха моментално и още в следващата си атака Маламов не успя да се разпише от добра позиция.

В 57-ата минута заралии имаха добра възможност да върнат един гол, но резервата Станислав Костов не успя да уцели вратата след удар с глава от 3-4 метра. В 82-ата минута Борис Галчев бе близо до куриозен гол, но прехвърлящият му удар от центъра срещна напречната греда.