• 72мин

5. Светослав Петров (ЦСКА)

• 82мин

Масена Моке (ЦСКА)

ЦСКА​ направи генералната си репетиция преди дербито с „Левски“ на 22 април с убедителна победа над „Берое“ с 5:0 в мач от 20-тия кръг на Висшата професионална футболна група.

Още в 35-та секунда Асен Букарев откри резултата, след като бе изведен очи в очи с вратаря на гостите Георги Христов.

Ранният гол обезвери футболистите на гостите и те играха ролята на пълни статисти до края на срещата.

В 14-та минута Христо Янев получи отличен пас след пробив на Владимир Манчев и удвои преднината на своя отбор.

Четири минути по-късно се разписа и Манчев, който преди това пропусна няколко изгодни положения.

Домакините продължиха да играят с лекота срещу безпомощния отбор на „Берое“ и само липсата на концентрация пред гола попречи на „червените“ да отбележат още попадения. С пропуски се отличиха Манчев, Букарев и Янев.

През второто полувреме футболистите на ЦСКА намалиха оборотите и пощадиха гостите, които трудно излизаха от своята половина на терена.

Вратарят на ЦСКА Ивайло Иванов бе принуден да прави разгравящи упражнения в студената вечер, след като играчите на „Берое“ се осмелиха само веднъж да отправят удар към пазената от него врата.

В 72-та минута Светослав Петров изненада вратаря на старозагорци с далечен удар и направи 4:0. Веднага след гола си той бе сменен от Мариан Тодоров, за да бъде съхранен от евентуални контузии за дербито с „Левски“.

Девет минути по-късно първият си гол в официален мач с фланелката на ЦСКА записа конгоанецът Масена Моке, който довкара отбитата от вратаря топка след удар на Манчев за крайното 5:0.

Моке се появи на терена в 56-та минута на мястото на накуцващия Асен Букарев и предизвика противоречиви реакции сред малобройната публика на стадиона. Част от феновете го аплодираха, а друга част скандираше нецензурни реплики по негов адрес заради цвета на кожата му.

Победата с 5:0 над „Берое“ даде самочувствие на „армейците“ преди най-важния им мач за сезона, но тя не е показател за моментното състояние на футболистите на Катуци, тъй като бе постигната срещу един обезверен отбор, който излезе на стадион „Българска армия“ предварително обречен.