• 23мин

8. Тодор Неделев (Ботев Пд)

• 78мин

24. Лазар Марин (Ботев Пд)

ЦСКА​ завърши наравно 1:1 с Ботев (Пловдив) в мач от XVI кръг на Първа лига. Двубоят се игра на стадион „Българска армия“ и ще се запомни с редица скандални съдийски отсъждания в ущърб на ЦСКА.

Гостите откриха резултата в 23-та минута, когато точен от дузпа беше Тодор Неделев. Главният съдия Волен Чинков отсъди наказателен удар, вместо да даде жълт картон за симулация на Фернандо Виана, който не беше докоснат от Николай Бодуров.

В 39-та минута ЦСКА трябваше да получи дузпа, но реферът не я отсъди. Както ясно се вижда на снимките, Станислав Манолев беше задържан от левия бранител на Ботев Лазар Марин.

През втората част армейците имаха отлични възможности да изравнят, но до гол така и не се стигаше. Той падна едва в 79-та минута, когато Густаво Кулма проби отдясно и центрира, но топката се отби в Лазар Марин, след което мина през ръцете на Чворович и резултатът беше изравнен.

До края на срещата ЦСКА имаше шансове да направи пълен обрат, но късметът не беше на страната на червените и така те записаха пето равенство през сезона.