• 88мин

5. Кристиан Димитров (Ботев Пд)

Срещата започна при облачно време и температура от 19 градуса.
Още в началото на срещата бе показано пано с лика на починалия през седмицата легендарен футболист на ЦСКА - Красимир Безински!
Многобройната публика пък аплодира своя голям любимец в 4-та минута на мача, при спряна игра.
Още в началото на срещата и двата отбора се впуснаха да атакуват, а първото спорно положение дойде малко по-късно, когато Марин удари с лакът Малинов в пеналта, но дузпа и жълт картон не дойдоха.
В 13-та минута Тиаго подаде добре на Жоржиньо, който с глава отклони малко встрани от вратата.
В 18-та минута Малинов отправи силен, но неточен удар.
Нова голяма грешка на Черниаускас в 22-та минута при игра с крака позволи на Неделев да намери топката от воле и да я вкара в ъгъла на вратата за 0:1.
В 28-та минута отново Неделев проби и подаде на Шопов, който пусна на Балтанов и той не се поколеба да направи резултата 0:2.
Нов жълт картон бе спестен на Марин в 29-та минута.
В 30-та минута Томаш подаде на Енрике, който центрира и Антов би, но Кайзер изби топката.
В 32-та минута Вутов проби и вдигна топката, Черниаускас изби не добре, но защитата се справи.
В 41-та минута Пинто атакува добре и стреля силно, но по нещастен начин топката се отби от Али Соу. В същата минута съдията не свири очевидно нарушение срещу Енрике.
В 42-та минута пробив на Ботев затрдни защитата на армейците, топката стигна до Кардосо, който стреля, но Малинов се подложи, а топката излезе в корнер.
След нарушение Малинов би от пряк свободен удар, но Кайзер без проблем спаси в 45-та минута.
Второто полувреме започна с натиск на червените и в 49-та минута Тиаго отправи силен далечен удар, Кайзер изби, но притичалият Соу довкара за 1:2.
В 51-та минута канарчетата атакуваха и центрираха, но Антов изби.
Минута по-късно за втори жълт картон Филипов остави гостите с човек по-малко.
В 54-та минута Турицов проби добре и подаде, но Соу се размина за малко с топката.
Две минути по-късно Томаш даде прекрасен прободен пас, Енрике овладя и трябваше да стреля, попречи си с Малинов, който все пак отправи удар покрай вратата.
В 57-та Вутов би отдалеч неточно над вратата.
В 58-та минута Енрике проби и центрира, Соу отново не стигна до удар за малко.
В 69-та минута Евандро получи с гръб към вратата, обърна се рязко и би в ръцете на вратаря.
В 73-та минута Малинов би с глава след пас на Жоржиньо, но Кайзер спаси.
Само минута по-късно след прекрасен пас на Пинто, Евандро излезе сам срещу вратаря и с диагонален прострелен удар изравни - 2:2.
В 79-та минута след хубав пас на Пинто последва удар с глава на Соу, но Кайзер спаси и извади в корнер. От центриране след корнера последва разбъркване, Евандро ефектно направи задна ножица и стреля, но отново Кайзер спаси.
В 84-та минута след борба до линията на игралното поле, Енрике овладя и бе повален от Ничев и съдията отсъди дузпа.
След силен удар в горния ляв ъгъл Соу изведе армейците напред от дузпата в 85-та минута за 3:2.
Само две минути трая радостта на червените при ъглов удар Димитров се извиси и вкара с глава за 3:3.
В 90-та минута Евандро остави сам Жоржиньо, но Кайзер излезе и спаси.
Минута по-късно отново Кайзер спаси нов удар на армейците.
В 92-та Енрике стреля, но Димитров изби топката.
И в следващата минута последва удар, този път на Бикел, но защитата на гостите отново изби топката.