67′
  • 18

• 49мин

7. Спас Делев (ЦСКА)

ЦСКА​ победи трудно с минималния резултат 1:0 аутсайдера Видима-Раковски в 18-ия кръг на „А“ футболна група.

Срещата се игра в Каварна, защото „армейците“ са наказани с един мач лишаване от домакинство и изтърпяват наказанието си в крайморския град. Победния гол отбеляза Спас Делев в 48-ата минута.

За радост на феновете от Каварна старши треньорът на символичните домакини Милен Радуканов пусна в триминутното добавено време Четин Садула, който премина в ЦСКА от Калиакра. Това е дебют за полузащитника в официален мач за „червените“ и по стечение на обстоятелствата той се случи на стадиона, който го изстреля към столицата.

Първото полувреме премина при подчертано надмощие на ЦСКА, но без да бъде реализирано, отсъстваха и ярки голови положения.Отборът на Видима-Раковски прие играта в половината си и успешно противодейства на набезите на „армейците“. Едва в добавеното време на първата част Грегърси Нелсън нанесе силен удар във вратата на севлиевци, но вратарят им отрази удара му.

След почивката „червените“ увеличиха оборотите и при първото по-сериозно положение откриха резултата. Спас Делев се откъсна в 48-ата минута и от границата на малкото наказателно поле насочи топката към целта. Вратарят Пламен Колев отрази удара, но топката попадна отново в Делев и след добавка младият нападател вкара топката в мрежата. Възможност за ЦСКА да увеличат резултата получиха Румен Трифонов и Мишел Платини, който с глава не можа да уцели опразнената врата в 68-ата минута. В 89-ата минута Александър Бранеков от Видима-Раковски след високо центриране можеше да изравни, но Иван Караджов реагира бързо и предотврати попадението в мрежата си.