10. Алексе (Динамо Б)

• 83мин

9. Мишел Платини (ЦСКА)

• 83мин

ЦСКА​ отстъпи с 1:2 на румънския Динамо (Букурещ) във финалната среща на турнира „ Таурус Къп”.  Динамо поведе с гол на Рус, но армейците се разиграха и изравниха чрез Мораес от дузпа. През втората част обаче Динамо показа по-добра игра и вкара втори гол, който оформи крайното 2:1 в полза на румънците.

Срещата започна с минута мълчание в памет на жертвите от наводненията ж България по предложение на отбора на ЦСКА.  В 4-ата минута Рус опита да изненада Райс Мболи с далечен прехвърляш удар, но бе неточен.  В 8-ата минута след грешка в защитата на ЦСКА Лаурентиу Рус остана сам срещу Мболи и с удар покрай вратаря изведе Динамо напред в резултата. След като инкасираха това попадение момчетата на Димитър Пенев се активизираха и взеха инициативата на терена. В рамките на две минути  в 14-ата и 15-ата минута комбинации между Антон Карачанаков и Жуниор Мораес завършиха с удари на бразилеца, но и при двата опита не сполучи. В 18-ата минута Борис Галчев стреля от дистанция, но топката премина над напречната греда. В 23-ата минута Жуниор Мораес бе намерен чудесно зад отбраната на Динамо, останал сам срещу вратаря бразилецът стреля, но Белграден спаси. Последва страхотен шут на Карачанаков от границата на наказателното поле, но отново стражът на румънците със сетни усилия спаси. В 27-ата минута бранител в червено извърши нарушение срещу Антон Карачанаков в наказателното поле и главният рефер отсъди дузпа. Жниор Мораес се нагърби с изпълнението и не сгреши – 1:1 в 28-ата минута. В 40-ата минута Никулае стреля от около 24 метра, но Мболи внимава и лови. Минута по-късно Мораес получи пас на границата на наказателното поле, стреля, но този път левият страничен стълб се оказа верен помощник на вратаря Белграден.

На полувремето в състава на ЦСКА бе извършена една смяна, Иван Бандаловски отстъпи мястото си на Мартин Дечев.  В 53-ата минута Мболи спаси мощен удар на Григоре.  В 63-ата минута Мболи отрази силен шут на Мунтеану, а минута по-късно армейците удариха още една греда. Мишел Платини прехвърли вратаря на Динамо, но топката отскочи в десния страничен стълб на вратата. В 68-ата минута след коварен удар на Алексе и неубедителна намеса на Мболи, Динамо поведе с 2:1. Малко след това, попадение на Мораес бе отменено заради маркирана засада.  В 80-ата минута след грубо влизане на Рус в краката на Платини, бразилецът изпусна нервите си и изрита без топка румънеца. Последваха сблъцъи между двете скамейки край тъч линията. В крайна сметка Платини и Рус бяха изгонени. Поради приятелския характер на срещата на мястото на Платини се появи Станко Йовчев.