9. Мауридес (ЦСКА) асистенция - Борис Секулич

16. Мартин Ковачев (Дунав 2010)

• 56мин

19. Кирил Десподов (ЦСКА) асистенция - Божидар Чорбаджийски

ЦСКА​ разби Дунав 2010 с класическото 3:0 в мач от Първа лига игран на стадион „Българска армия“. Трите гола бяха най-малкото с което можеха да се разминат футболистите от Русе, които за целия мач имаха едва два точени удара във вратата на армейците.

Още с първия съдийски сигнал армейците се вкпуснаха в мълниеносни атаки и само късмет покри Дунав да не получи гол в първите минути. Още във втората минута Джеси центрира добре в наказателното поле, топката падна удобно на главата на Малинов, но той не успя да уцели вратата. В 7-мата минута Десподов се освободи от защитник на Дунав, навлезе дълбоко по крилото и центрира към Мауридес, бразилецът обаче не успя да обработи добре топката и я изкарав аут. В 11-тата минута Джеси бе изведен баз защитата, преодоля вратаря но топката му избяга и не успя да отправи удар в празната врата. в 21-вата минута Десподов центирар от корнер, вратарят на Дунав Антонов я изби, тя попадна на главата на Бодуров който я насочи към вратата, където Антонов със сетни сили успя да я хване. Три минути по-късно при малниеносна атака на ЦСКА, Джеси бе изведен зад защитата, той върна към точката за изпълнение на дузпата, където бяха Мауридес и Десподов, бразилецът обаче не разбра, че зад него има съотборник и опита да стреля, въпреки че бе в по-лоша позиция, топката излезе в аут. В 35-тата минута дойде и единственият точен удар на Дунав за първото полувреме, Патев стреля силно по земя от 30 метра, а Черниаускас нямаше проблем да улови топката.

Така се стигна до 39-тата минута Пинто центрира топката, Мауридес я отклони с глава към Десподов, който я догони почти до флагчето за корнера, Десподов пусна пас на Секулич който бе останал сам, Секулич не се поколеба и центрира на главата на Мауридес, на който му остана само да я вкара във вратата за 1:0. В продължението на полувремето Жеферсон изведе Джеси от полето на ЦСКА, вратарят на Дунав се опита да пресрешне топката и я изби с глава, тя се отклони в тялото на Мартин Ковачев и влезе в празната врата.

Второто полувреме отново започна силно за армейците, в 52-рата минута Джеси стреля силно от границата на наказателното поле, Антонов трудно изби, топката попадна в Десподов, който обаче нацели напречната греда и попадна в Пинто, който пусна на Джеси, но истрелът му бе слаб и не успя да пробие вратаря. В 56-тата минута Чорбаджийски открадна една топка от футболист на Дунав, пусна дълъг пас към Десподов, който финтира защитника, който го пазеше и от малък ъгъл вкара топката за 3:0. В 62-рата отново Десподов имаше шанс да вкара но силният му удар с глава мина край вратата. В 76-тата минута новото попълнение на армейците Евандро навлезе по фланга в наказателното, пусна пас успоредно на голлинията, то Тиаго закъсня и не успя да я вкара в празната врата. В 80-тата минута Дунав отправиха и втория си точен удар отново от дистанция и отново без проблеми за Черниаускас. До края на мача армейците оставиха инициативата на Дунав, които така и не успяха да направят нещо запомнящо се.