• 53мин

• 77мин

• 79мин

14. Христо Янев (ЦСКА)

ЦСКА​ разгроми с 8:0 молдовския Конструкторул в реванша от предварителния кръг на турнира за купата на УЕФА и продължава напред с общ резултат 11:2. Пред 10 000 зрители на стадион “Българска армия” нашите направиха за смях гостите, които пак разчитаха само на здрави балтии. Димитър Бербатов вкара 5 гола, по един добавиха Тодор Янчев и Светослав Петров от дузпи и Христо Янев.

Голям екшън стана в 43-та минута, когато Бербатов от 40 метра прехвърли вратаря Сергей Динов за 4:0. Играчите на Конструкторул Мъйрзда и Доник погнаха кипърския рефер Киприанидис, претендирайки за засада. Той моментално им извади червени картони, след което получи удари от двамата молдовци. Съдията повика полиция, която да озапти Доник и да го изведе от терена.

ЦСКА поведе в 16-та минута от дузпа. Бербатов проби отляво в пеналта и бе повален от Сергей Кондря. Янчев беше безмилостен от бялата точка. Четири минути по-късно Киприанидис отново свири дузпа за нашите и Светослав Петров направи 2:0. Бербатов вкара третия гол в 37-та минута, когато получи пас на границата на пеналта и от движение простреля националния вратар на Молдова Сергей Динов. До края на първото полувреме таранът оформи хеттрика си, а в 53-та минута вкара и четвърти гол. Десет минути преди края Бербатов се разписа за пети път, а в 84-та Христо Янев направи 8:0.