Червен картон

45. Владимир Гаджев (Левски Сф)

• 90+4мин

28. Маркиньош (ЦСКА)

ЦСКА​ не успя да спечели на старта на родното ни първенство по футбол. Червените загубиха с минималното 1:0.  Армейците имаха повече възможности за гол и надиграха своя съперник, но така и не съумяха да отбележат гол. И двата отбора завършиха мача с човек по-малко.

Вечното дерби започна  ударно мача и още от първия съдийски сигнал се втурна в атака. В 3-а минута Маркиньос бе изведен зад защитата, центрира и там бранител в синьо изби. Отново бразилецът бе замесен в опасно положение пред противниковата врата. Гранден му пусна хитър пас в наказателното поле, полседва удар и стражът на гостите спаси. В 13-а минута Галчев изпълни добре ъглов удар, но в наказателното поле нито един негов съотборник не успя да засече топката.  Няколко минути по-късно Длев бе избутан в гръб в наказателното поле на противника, но рефера не отсъди дузпа. В 30-а минута един от най-активните на терена Маркиньос  отправи топовен удар към вратата на съперника, но отново вратаря изби в ъглов удар.  Делев опита удар със завъртане, но изстрела премина над напречната греда. В 39-а минута противно на показаното на терена  гостите поведоха в резултата след груба грешка в червената защита.  Караджов имаше решителна намеса, когато нападател на сините се озова очи в очи с него, но стражът отрази удара.

Втората армейците застрашиха вратаря на гостите още в началните минути. Коста Янев подаде хитро към Митко Илиев, но той не успя да нанесе удар към вратата. Секудни след това Тошко Янчев стреля коварно и пак късмета лиши нашите от изравняване на резултата. В 66-а минута Маркиньос стреля от близо, но топката пак не влезе в мрежата на вратата.  Дечев също пробва своя късмет след удар от воле, но пак изстрела не бе в рамките на вратата. До края на мача армейците опитаха да изравнят резултата, но липсата на късмет попречи да бъде отбелязан гол.