46′
  • 15мин

73. Иван Стоянов (ЦСКА)

4. Костадин Стоянов (ЦСКА)

В среща от VІ кръг на А ФГ ЦСКА победи Левски само с 2:0. Футболистите на Любослав Пенев пропуснаха безброй положения пред вратата на противника. Попаденията на Иван Стоянов и Костадин Стоянов бяха най-малкото с което "сините“ се  измъкнаха.

Още в началото на първото полувреме пред около 15 000 зрители на стадион „Васил Левски“ нашите играчи наложиха тотален превес. Футболистите на Любослав Пенев  можеха да открият резултата в 5-ата минута, но удар на Маркиньос с глава бе избит с мъка от Петков. В 15-ата минута Иван Стоянов открадна топката от Виктор Генев и с хубав удар откри резултата. До края на това полувреме армейците имаха няколко добри възможности. Левски нямаше едно чисто положение за целия двубой, но през първото полувреме не отправи точен удар към Иван Караджов.

На полувремето Любо Пенев пусна в игра Мишел Платини, който правеше каквото си поиска на терена със защитата на противника.Натискът на армейците в първите 10 минути след подновяването на играта бе толкова силен, че “сините” не можеха да минат центъра.В 64-ата минута Спас Делев се измъкна от Топузаков и стреля, но Петков изби. Топката попадна в Иван Стоянов, който стреля, но топката се отби в гредата. Данчо Тодоров нанесе нов удар, но Веселин Минев изби в корнер. Центрирането от ъгловия удар намери Костадин Стоянов, който с летящ плонж направи резултата 2:0. Две минути по-късно Мишел Платини бе близо до гола, но Георги Петков се намеси великолепно.

До края на мача нови опити за гол направиха Кирил Котев, Спас Делев и Тодор Тимонов, но в крайна сметка резултата остана непроменен.