• 83мин

3. Жеферсон Телес (ЦСКА)

• 83мин

9. Серджю Буш (Левски)

ЦСКА​ и Левски завършиха наравно 2:2 в зрелищен мач в поредното издание на Вечното дерби, но този път бе за първенство. Двубоят се игра на стадион „Васил Левски“ и бе от 30-тия кръг на Първа лига.

Двубоят започна по отличен начин за „червените“, като още в четвъртата минута, реферът Стефан Апостолов отсъди дузпа в тяхна полза. Фернандо Каранга навлезе в пеналта и бе съборен от Божидар Митрев. Каранга сам изпълни наказателния удар, като прати топката в десния ъгъл на вратата за 1:0.

Армейците удвоиха резултата деветата минута, когато Рафаел Енрике с диагонален изстрел в близкия ъгъл прати топката в гредата, а после в мрежата на Митрев за 2:0.

Сериозен пропуск направи Фернандо Каранга, който в 39-тата минута се озова сам срещу вратаря след тъч, но стреля на сантиметри от страничната греда.

Второто полувреме започна с гол за Левски още в самото начало. Милош Цветкович центрира топката, а Иван Горанов би с глава, а вратяря на ЦСКА Черниаускас не успя да избие.

В 60-ата минута „сините“ изравниха резултата. Буш се измъкна от Чорбаджийски и върна топката към Паулиньо, който от близка дистанция изравни резултата.

В 80-тата минута Фернандо Каранга прати топката в мрежата, но голът бе отменен заради засада.

В 82-ата минута Жеферсон извърши а грубо нарушение срещу Буш, а последният не му остана длъжен и го изблъска с ръце на тревата.

Жеферсон бе изгонен заради нарушението срещу Буш, а румънецът - за последвалата реакция и блъскането на съперника.

В последните минути, този мач се изнерви изключително много.

В 90-ата минута Паулиньо се измъкна от Стойчо Атанасов, но Бодуров притича и изчисти в корнер.

В крайна сметка двата отбора завършиха 2:2 и си поделиха по една точка.