• 11
    Емил Ангелов
    60′

6. Кирил Котев (ЦСКА)

ЦСКА​ спечели Суперкупата на България! Шампионите на страната категорично надиграха носителя на Купата Литекс, независимо че резултатът е само 1:0. Победното попадение падна в 63-ата минута, когато Кирил Котев с глава прати топката в мрежата на Тодоров. Това е трети трофей за „червените“.

Още при първите минути ЦСКА показа, че е с няколко класи над своя противник. Армейците наложиха тотален натиск и успяха на два пъти, чрез Неи да бъде на косъм от гола. Вторият път Неи изпрати топката в страничната греда. През втората част Литекс започна по-активно и в 47-ата минута изпусна чудесна възможност. Ивелин Попов бе изведен сам зад гърба на защитата на „червените“ от Том, но стреля покрай близката греда.

Десет минути след подновяването на играта, „червените“ изравниха играта и имаха няколко добри положения пред вратата на Тодоров. В 63-ата минута при един корнер Удоджи центрира и Кирил Котев от няколко метра откри резултата.

До края на срещата и двата тима можеха да отбележат, но не успяха да променят резултата.

Отличната игра на младите момчета от школата на армейците, с помощта и на по-опитните в тима, ЦСКА не остави съмнение в своето превъзходство. Сашко Тонев изигра пълни 90 минути и бе неуловим за противниковите защитници. Ники Чипев асистираше отлично на колегите си в халфовата линия. Иван Иванов бе истински стълб в армейската отбрана.