• 5
    Аделейе

• 31мин

28. Маркиньош (ЦСКА)

ЦСКА​ постигна авторитетна победа над украинския Металург (Донецк). Единственото попадение в двубоя бе дело на Маркиньос. Бразилецът се разписа след технично изпълнение на пряк свободен удар. В състава на Металург като титуляр започна бившият играч на армейците Велизар Димитров.

В начални минути на двубоя играчите на Металург по често поглеждаха към вратата на Караджов и организираха добри атаки. Стражът на армейците се намеси решително в 18-а минута, когато защитата в червено остави Велизар Димитров да нахлуе в наказателното поле и да шутира, но Караджов отрази удара. Маркиньос опита техничен изстрел от границата на наказателното поле, но бранител в бяло застана на пътя на топката. В 30-а минута Лукас Трекаричи напредна добре отдясно и бе фаулиран на около 20 метра фронтално срещу вратата на украинците. Зад топката бе маркиньос, който изпълни по перфектен начин и не даде никакъв шанс на Бандура. В края на първото полувреме Спас Делев напусна принудително терена и на негово място се появи Никола Радулович.

Второто полувреме също започна с натиск на Металург, като се стигна до няколко опасни центрирания пред вратата на ЦСКА. На два пъти обаче играчи на украинския тим се разминаваха с топката в близост до вратата, а Караджов спаси силен удар в 65-а минута. В 68-а минута Велизар Димитров се озова очи в очи с вратаря на армейците, но ударът му срещна тялото на Караджов. В 71-а минута в игра за ЦСКА се появи Грегъри Нелсън, който зае мястото на Маркиньос. Това бе първо участие на холандеца в проверките за тази година, след като се възстановяваше от претърпяна операция. Червените така и не успяха да сътворят голово положение пред противниковата врата, но въпреки това се поздравиха с победата.