27. Петър Златинов (ЦСКА) асистенция - Йордан Тодоров

Ивеля (ОФК Белград)

• 87мин

13. Йордан Върбанов (ЦСКА) асистенция - Тодор Янчев

ЦСКА​ спечели последната си контролна среща от втория подготвителен лагер на отбора, провел се в турския курорт Анталия. В нея червените срещнаха поредния сръбски противник - заемащия 4-то място в първенството си ОФК (Белград). В един сравнително равностоен мач, армейците успяха да установят леко надмощие през по-голямата част от играта и накрая достигнаха до заслужена победа с 2:1.

За разлика от неблагоприятните атмосферни условия, които бяха причина да се прекъсне следобедната тренировка на отбора на 7 февруари,, този път условията бяха сравнително подходящи за нормално провеждане на срещата. Поради няколко контузии, предимно на играчи от нападението, старши треньорът Стойчо Младенов започна с малко по-различен от обикновено състав, с новото попълнение Йордан Тодоров и Петър Златинов в атака.

През първото полувреме и двата отбора имаха по няколко опасни атаки, но така и не стигнаха до по-сериозни опасности пред двете врати и логично на почивката резултата остана 0:0. През второто полувреме темпото се увеличи, а ЦСКА успя да наложи по-голямо превъзходство над противника си. Това даде резултати и в 65-ата минута, след добър пас на Тодоров към Златинов по дясното крило, последният направи добър пробив в наказателното поле на ОФК и с прецизен удар направи вратаря на сърбите безпомощен, с което резултатът бе открит. ОФК обаче успяха да върнат гола бързо, не без помощта на вратаря на армейците Стоян Колев, който можеше да се намеси по-успешно и да спре топката при удар на Ивеля от около 25 метра след изпълнение на пряк свободен удар.

Армейците, решени да достигнат до победата, увеличиха натиска си, но пропуснаха множество добри възможности за гол, като най-много положение пропиля Шакири. Все пак, три минути преди последния съдийски сигнал, червените заслужено достигнаха до победата. След изпълнение на корнер пред вратата на ОФК, топката попадна в Тодор Янчев, който веднага стреля, ударът му бе отбит от вратаря на сърбите, но защитникът Йордан Върбанов успя да стигне пръв до отбитата топка и да я насочи в мрежата.