Турнир: Купа на България 1996/97 (Полуфинал — реванш)

• 110мин

1. Мирослав Митев (Пирин Бл)

• 114мин

Галин Иванов (ЦСКА)

ЦСКА​ трябваше да играе продължения срещу втородивизионния Пирин. Правилото за златен гол бе на страната на лидера в „А“ група, който след загуба с 0:1 в Благоевград победи със същия резултат в Борисовата градина. След няколко пропуска червените вкараха гол при статично положение (Петър Жабов засече е глава центриране на Георги Йорданов от фаул) 15 минути преди края. В продълженията всичко бе решено отново със свободен удар. Резервата Галин Иванов вкара директно минути след като реферът Камен Алексиев изгони пресилено вратаря на Пирин Мирослав Митев. Преди това бе вдигнал втори жълт картон и на Войнов и гостите доиграваха мача с двама души по-малко.В същия мач защитникът на ЦСКА Добромир Митов контузи коляното си и травмата го извади от състава на националния отбор за контролата с Щутгарт на 29 април. Мачът ЦСКА - Пирин отприщи голям телевизионен скандал, тъй като БНТ прекъсна директното предаване в най-напечения момент. Точно в началото на продълженията коментаторът бе принуден да обяви, че му спират излъчването заради друго предвидено по програма предаване, футболът спря и започна класическа музика.