• 82мин

19. Апостол Попов (ЦСКА)

• 83мин

24. Иван Цветков (Пирин-Бл)

ЦСКА​ завърши 2:2 с Пирин, като по този начин за първи път загуби точки на свой терен през календарната 2011 година. До момента през тази пролет „червените” бяха загубили единствено гостуването си на Черно море във Варна, а също така постигнаха хикс в Ловеч на шампиона Литекс.

Първото полувреме премина вяло, с категорично надмощие на ЦСКА, но без гол в противниковата врата.

Всички четири попадения паднаха след почивката. Най-напред в 51-а минута доскорошният нападател на ЦСКА Димитър Илиев вкара за „орлетата” и вкара лека нервност в трибуните за близо 1 500 фена на ЦСКА.

Изравняването обаче дойде скоро след великолепно попадение на Румен Трифонов, шутирал от близо 30 метра и реализирал за 1:1. Последваха 20 минути на нов тотален домакински натиск, съпроводен с множество пропуски пред вратата на Атанас Аршинков. Най-фрапантен бе този на Гъргоров, който от 2-3 метра пропусна на опразнена врата.

Обратът за ЦСКА дойде в 82-а минута, когато бранителя Апостол Попов вкара с глава отблизо за 2:1. Веднага след подновяването на играта от център, Пирин направи атака, „армейската” отбрана сбърка и Иван Цветков вкара поредния си гол тази пролет – този път за 2:2 насред София срещу ЦСКА.

По този начин ЦСКА се отдалечи на цели 8 точки от второто място, докато Пирин почти твърдо запази мястото си в елита за следващия сезон.

Официални дебюти за ЦСКА направиха именно бившите играчи на Пирин Благой Макенджиев и Станислав Костов.