• 19
    Хамес Родригес

• 16мин

9. Радамел Фалкао (Порто)

Във втория си мач от групите на Лига Европа ЦСКА загуби минимално с 0:1 от Порто. През първата част португалците доминираха на терена и отбелязаха гол. През второто полувреме армейците надиграха съперника, но не моваха да изравнят. С пропуски се отчетоха Платини и Шеридън.

Още в 5-а минута Маркиньос бе намерен на границата на наказателното поле ан Порто, но вместо да стреля се засуети и топката му бе отнета. Последва натиск на гостите. Първо Хълк стреля високо над вратата на Мболи в 12-а минута. В 16-а минута Порто поведе в резултата след като Фалкао се разписа от близко  разстояние. Порто бе отборът , който владееше повече топката и организираше по-добрите атаки на терена. Червените опитаха да изравнят резулатат, но така и не стигаха до чисто голово положение. Соуса опита да отбележи с удар от дистанция, но бе неточен. Капитанът на армейците Тошко Янчев също опита да изненада Елтон с удар от далеч, но шутът му мина високо над вратата. В 41-а минута Фалкао направи опасен удар със завъртане от границата на наказателното поле, но Мболи реагира блестящо и спаси. Минута преди края на първата част Белуши разтресе напречната греда след удар от далеч.

В 55-а миута се откри чудесна възмовжност за ЦСКА да изравни резултата. Румен Трифонов проби мощно отляво и центрира в наказателното поле, там Платини от границата на вратарското поле с глава не успя да отбележи.  Отново Платини бе замсен в поредната опасност пред Елтон. Бразилецът не можа да засече топката с глава, след като получи топката в изгодна позиция. Армейците  стояха по-добре на терена от своя съперник и сътвориха още една голова опасност пред Елтон. Платини открадна една топка от защитата на Порто и центрира към Шеридън, който пропусна да вкара от близо с глава. До края на мача червените натиснаха своя съперник, но гол така и не падаше. Шеридън пак опита да се разпише с удар от около 25 метра, но Елтон спаси шута.