• 23мин

Флорентин Петре (ЦСКА) асистенция - Александър Тунчев

• 33мин

Флорентин Петре (ЦСКА) асистенция - Жузе Фуртаду

Отборът на ЦСКА, който е на Панчарево във втори етап от своята подготовка, победи с 2:0 македонския Раднички в контрола, играна на клубната база този следобед.

Старши треньорът Пламен Марков пусна в игра всички налични здрави футболисти. През първото полувреме отборът на армейците изглеждаше така:

На вратата Ивайло Петров и пред него двойка защитници Валентин Илиев, и Александър Тунчев. Десен бек бе Кирил Котев, ляв – Роберт Петров. Пред тях дефанзивни халфове Георги Илиев и Йордан Тодоров. Десен външен халф Флорентин Петре, ляв Емил Гъргоров. В нападение Жозе Фуртадо, от втора линия – Велизар Димитров.

В 6-ата минута Кирил Котев отлично изведе Петре по дясното крило. Той навлезе в наказателното поле, излъга един защитник на гостите и подаде пред вратата на Фуртадо. Португалецът стреля мълниеносно, но топката бе изчистена в ъглов удар.

В 14-ата минута последва многоходова красива акция между Йордан Тодоров и Велизар Димитров. Димитров получи от Данчо и излъга трима играчи на Раднички в наказателното им поле, след което върна на Тодоров, който от движение стреля и отново вратарят отби в корнер.

Две минути по-късно, в 16-ата минута, Фуртадо успя да излъже последния защитник на македонския отбор, навлезе в полето и би покрай вратаря, но за нещастие покрай гредата.

В 23-ата минута, Тунчев бе изведен отлично отляво зад гърба на защитниците, които неумело се изтеглиха за изкуствена засада. Тунчев навлезе в наказателното поле и пусна по земя към далечната греда на Флорин Петре, който разпечата вратата на Тасевски – 1:0.

В 29-ата отново Фуртадо по лявото крило се справи, но подаде лошо към Петре и вратарят улови, инак би се получил гол близнак на Петре.

В 33-ата минута, отново след брилянтна атака, Петре покачи на 2:0, вкарвайки второто си попадение в двубоя.

Емил Гъргоров отляво центрира към далечната греда към Фуртадо. Португалецът овладя и хладнокръвно подаде пред вратата на Петре, който промуши топката под плонжа на вратаря.

Така завърши първото полувреме. През втората част в отбора на ЦСКА влязоха и останалите играчи: Илко Пиргов, Яник Бумсонг, Иван Иванов, Тиаго Силва, Александър Бранеков, Никола Асенов, Стоян Абрашев, Даниел Георгиев, Сергей Якирович, Румен Горанов, Франциско Мартин, Йордан Юруков, Матия Матко, Еуген Трика, Мирослав Манолов и Гийом Да Зади.

Именно Да Зади пропусна в 57-ата да покачи резултата след бомбен шут от границата на наказателното поле.

Минутка по-късно, Флорин Петре открадна една топка, навлезе отдясно, залъга вратаря и би, но играч на гостите изчисти от голлинията. Последва нов шут от воле на Петре, но и той бе блокиран.