• 31
    Елвис Щуглис

• 49мин

20. Тиаго Родригеш (ЦСКА) асистенция - Жеферсон Телес

ЦСКА​ победи Рига с 1:0 в първия мач от първия квалификационен кръг на Лига Европа, който се игра на стадион „Българска армия“.

Преди старта на двубоя с едноминутно мълчание беше почетен легендарният Димитър Марашлиев, който ни напусна днес на 70-годишна възраст.

Единственото попадение в срещата беше реализирано от Тиаго Родригес. Португалецът отбеляза страхотен гол от дистанция в 49-та минута и изпрати феновете по трибуните в екстаз.

Възпитаниците на Нестор Ел Маестро пропуснаха добри възможости да увеличат преднината си, а Витаутас Черниаускас се намеси решително на два пъти и така ЦСКА запази мрежата си суха преди реванша в Литва. Двубоят е след седмица - на 19 август (четвъртък), от 19:30 часа на стадион „Сконто“ в Рига.