Съдия: Ендер Йозер
  • 36мин

Омар Косоко (Сервет)

23. Мишел Платини (ЦСКА) асистенция - Мартин Камбуров

ЦСКА​ записа равенство 1:1 срещу Сервет Женева в първата контрола по време на подготвителния лагер на „червените“ в Турция.

Двубоят се изигра при изключително тежки атмосферни условия, като и двете попадения паднаха през първата част.

В средата на първата част Пламен Крачунов би опасно с глава след центриране от корнер, но изстрелът му премина встрани от вратата.

Последва бърза атака на ЦСКА, която завърши с опасен шут на Анисе, който мина над вратата.

В 36-ата минута швейцарците откриха след спорна дузпа. Апостол Попов докосна съперник в наказателното поле, който падна на терена, а Косоко реализира от бялата точка.

Все пак в добавеното време за първата част столичани успяха да стигнат до изравнителен гол чрез Мишел Платини. Бразилецът получи магически пас от Мартин Камбуров и с едно докосване бутна кълбото в мрежата на Сервет.

През втората част ЦСКА излезе с нов състав. Долапчиев и новото попълнение Марсиньо бяха едни от най-добрите играчи на тима.

Младокът излезе на добра позиция, но не намери целта в средата на полувремето,а по-късно Долапчиев бе повален пред наказателното поле. Марсиньо стреля от прекия свободен удар, но неточно.

Сервет опита да поведе след серия опасни удари към вратата на Господинов, като един от тях бе избит от стража в страничната греда.