• 24мин

17. Николай Божов (Славия)

• 89мин

27. Янис Зику (ЦСКА) асистенция - Мишел Платини

ЦСКА​ загуби от Славия в мач от 9-ия кръг на А ФГ. Това е първа загуба за армейците през сезона.

Мачът не започна по най-добрия начин за ЦСКА, след като гостите откриха разултата още в 6-ата минута. След центриране от ъглов удар в накаателното поле на червените се получи разбъркване, при което най-съобразителен се оказа Илиев, който отбеляза. Армейците отвърнаха на предизвикателството и Костадин Стоянов бе близо до изравняване. В 19-ата минута бранителят стреля опасно с глава, но топката мина покрай страничния стълб. Секунди след това Борис Галчев стреля силно по земя, но Кунчев спаси. В 23-ата минута главният рефер отсъди много спорна дузпа в полза на Слвия, за нарушение на Стоянов срещу Божов. Потърпевшият застана зад топката и удвои преднината за гостите. В 26-ата минута Иван Караджов отново демонстрира добър рефлекс и отрази силен удар към неговата врата. Минута по-късно Спас Делве опита удар от границата на наказателното поле на гостите, но бранител бокира неговия изстрел. В 32-ата минута Мишел Платини изпълни технично пряк свободен удар, но за съжаление топката мина малко над напречната греда. В 37-ата минута Грегъри НЕлсън направи добър пробив и навлезе в наказателното поле и подаде успоредно на гол линията, но там Тодор Янчев не съумя да нанесе удар към вратата. В 40-ата минута Пламен Крачунов направи невероятен пропуск пред вратата на Славия. Бранителят прати топката в аут след удар от около 2-3 метра.

На полувремето бе извършена една промяна в състава на армейците, като Павел Виданов отстъпи мястото си на Янис Зику. Отборът на Славия се прибра в своята половина и до края на мача разчиташе предимно на контра атаки. Червените натиснаха съперника и действията се равзиваха в половината на Славия. В 67-ата минута Мораес стреля с глава, но твърде слабо, за да затрудни вратаря Кунчев. В 72-ата минута Спас Делев нанесе слаб удар към вратата, но топката мина встрани. В 83-ата минута Жуниор Мораес стреля неточно от пряк свободен удар. В 87-ата минута удар на Спас Делев срещна левия страничен стълб. В 89-ата минута Янис Зику върна едно попадение за армейците, след като овладя топката на гърди и с прецизен удар вкара.