11. Гийом Да Зади (ЦСКА)

• 83мин

12. Ивайло Петров (ЦСКА)

• 85мин

Тимът на ЦСКА избълни обещанието си да не губи точки срещу Славия и постигна изразителна победи над най-стария столичен тим с 6:1 в столичното дерби на поредния кръг от футболното ни първенство.

На стадион „Българска армия“ гостите от квартал „Овча Купел“ имаха възможност да открият още във втората минута. Йордан Тодоров върна топката към капитана Илиев, той не успя да я овладее и вратарят Ивайло Петров излиза извън наказателното си поле, за да изчисти.

Седем минути след това Тиаго Силва изведа на добра позиция Манолов, но защитник на Славия в последният момент му изби топката.

Армейците поведоха с гол от малко спорта дузпа. В 11 минута Флорентин Петре падна в наказателното поле след съприкосновение с Мечечиев. Велизар Димитров изпълни наказателния удар и прати коженото кълбо в десния ъгъл на вратата зад Емил Петров.

Девет минути по-късно червените покачиха резултата на 2:0. Петре изпълни корнер отдясно, от точката на дузпата Кирил Котев я засече с глава и опъна за мрежата на Славия.

В 31 минута Трика залъга майсторски зашитник на белите, проби през центъра и намери в наказателното поле Петре. Румънецът овладя топката и със силен диагонален удар направи резултата класически.

Славистите върнаха един гол в 36 минута чрез Тодор Колев. След колективна грешка в отбраната на ЦСКА той успя да овладее, премина безпрепятсвено през няколко защитника, навлезе в наказателното поле и вкара.

След почивката, в 49 минута, Гийом се освободи от Владимир Иванов и малко пред наказателното поле на Славия пробва удар от волле. Топката мина високо над напречната греда на Петров.

Още една греда удариха армейците в 61 минута. Трика финтира през центъра и шутира от около двадесет и пет метра, почти фронтално на Петров.

В 66 минута Велизар Димитров остана сам срещу вратаря на Славия Петров. Крилото обаче показа похвална липса на егоизъм пред гола и подаде надясно към Гийом - 4:1 за ЦСКА.

Девет минути преди края реферът Момчил Врайков отсъди втора дузпа за домакините. В този момент червените се изгавриха със съперника, като зад топката застана вратарят Ивайло Петров. Стражът на армейците не сбърка и вкара първия си гол за отбора.

Крайният резултат оформи румънецът Петре в 85 минута.