7. Спас Делев (ЦСКА)

• 31мин

ЦСКА​ спечели безпроблемни три точки след лесен успех с 2:0 над Сливен.

Срещата започна с лек териториален превес на армейците, които бяха излезли с доста офанзивна схема, включваща Емил Гъргоров, Александър Тонев, Спас Делев, Грегъри Нелсън и представилият се неубедително Килиън Шеридън.

В 8-ата минута, при първата по-сериозна атака на ЦСКА, Емил Гъргоров изведе с великолепен 30-метров пас Спас Делев зад защитана на Сливен и дребничкият футболист откри резултата.

Последваха две опасности пред сливенската врата, които за малко не доведоха до ново попадение в полза на червените. В 24-ата минута Костадин Стоянов от удобна позиция стреля право в ръцете на Караманов, а в 35-ата минута Шеридън с глава не уцели от 6-7 метра рамката на врата. Все пак логичното се случи и в 31-ата минута ЦСКА отбеляза втори гол. Неговият автор Спас Делев обаче бе в засада и голът трябваше да бъде отменен, но страничният рефер не видя добре ситуацията и призна попадението.

След почивката домакините продължиха да доминират и създадоха поне 5-6 опасни положения пред сливенската врата.

В 59-ата Спас Делев изпълни по брилянтен начин пряк свободен удар от около 25 метра, но топката облиза напречната греда. Последва сериозен пропуск на Нелсън, който стреля от 9-10 метра, но шутът му бе спасен от Караманов. В 75-ата минута и резервата Четин Садула пропиля поредното положение пред вратата на гостите, когато изпрати топката от 6-7 метра в аут след добро центриране на Тонев отляво.

Именно Тонев имаше последната възможност да покачи резултата в 90-ата минута, но ниският му шут по земя се отби в лявата греда на Караманов.