Червен картон

3. Славолюб Джорджевич (Спартак Вн)

• 90мин

6. Деян Дончев (Спартак Вн)

Новият треньор на ЦСКА Спас Джевизов влезе на терена на “Българска армия” и едва удържа подопечните си да не се изпотрепат с играчите на Спартак (Вн) в мача от XIX кръг на “А” група, завършил 1:0.

44-годишният спец, който миналата седмица дебютира с 6:1 над Миньор, разбута мелето и дори отърва съдията Момчил Врайков от линч. Всичко това стана в края на първото полувреме, когато сърбинът от Спартак (Вн) Славолюб Джорджевич удари балтията на Румен Христов и бе изгонен. Секунди по-рано Митко Иванов вкара от дузпа. До 11-те метра се стигна, след като Мето Деянов бе проснат в пеналта. При протестите си вратарят на гостите Краси Колев бивш играч на кръвния враг Левски, отърва кожата само с жълт картон. На няколко пъти момчетата от морската ни столица, загубили миналата неделя 0:1 от “сините”, погваха рефера по терена. Момчил Врайков обаче се спасяваше с потичкване, докато напрегнато извърщаше глава към преследвачите си, и им раздаде още куп картони. В 90-ата минута плевенчанинът изгони Деян Дончев - и той за втори жълт.