• 72мин

24. Костадин Хазуров (ЦСКА)

• 82мин

Деян Кателиев (Спартак Вн)

ЦСКА​ победи с 3:2 Спартак (Варна) в последния си мач от втория етап на зимна подготовка. Двубоят се игра на отлично поддържаните терени в курорта Албена.

През първото полувреме, противно на очакваното, Спартак имаха повече положения от армейците, но добрите изяви на Ивайло Иванов опазиха вратата суха до 42-ата минута, когато Валентин Илиев изведе Мирослав Петров сам в наказателното поле срещу Иванов. Миро Петров стреля и, въпреки плонжа на Ивайло, успя да открие резултата с цената на контузия в крака, която получи след сблъсъка с вратаря ни и която го извади принудително от игра. Това бе негов шести гол в шест поредни мача.

Минута по-рано в 41’-ата Мирослав Петров от Спартак получи два жълти картона в разстояние на 3 минути и бе принуден да напусне терена от рефера на двубоя Георги Нарлев.

През втората част още в 47-ата минута Ибрахима Гай изравни резултата. Гай, който игра като опорен халф до 45-ата минута, бе оставен непокрит в наказателното поле и с глава изравни резултата – 1:1.

В 68-ата минута Маркос Чарас отбеляза гол. Аржентинският играч получи топка от Костадин Хазуров в наказателното поле около точката на дузпата, обърна се и стреля за 2:1.

Две минути по-късно, в 72-ата минута, Костадин Хазуров покачи на 3:1. Той получи топката на границата на наказателното поле, напредна и стреля точно във вратата на Спартак.

Силите на Спартак (Варна) стигнаха само за още едно попадение, дело на Деян Кателиев в 82-ата минута. Кателиев пое топката отляво, навлезе и стреля под плонжа на Хмарук за крайното 3:2.