17. Виктор Софрониев (Спартак Вн)

• 82мин

• 89мин

Начало на мача: гостите започват от центъра, ние нападаме отдясно

На стадона има около 2000 зрители. Армейците играят по същата схема от мача с Нафтекс. Амиран Муджири е точно зад нападението, а Емил Гъргоров си партнира заедно с Тодор Янчев пред последните защитници

5-а мин. - уникален пропуск на Велизар Димитров. Той е изведен сам срещу вратаря. Засада няма. Велизар напредва и вместо да стреля, решава да финтира вратаря и да падне за дузпа. Такава не последва

6-а мин. - страхотен изстрел на Янев от фаул малко пред наказателното поле на Спартак. Вратарят избива в корнер след който се получава разбъркване и защитата на варненци чисти силно напред

10-а мин. - многоходова акция на червените, топката е центрирана в наказателното поле, там Гъргоров не успява да нанесе удар и да открие резултата

11-а мин. - Гъргоров поема една топка в центъра на терена, напредва, финтира защитник и подава на Велизар, той от малък ъгъл и неудобна позиция стреля над вратата в аут

13-а мин. - Йордан Тодоров центрира на Сакалиев около точката на дузпата. Сакалиев малко комично пробва да стреля и топката излиза в аут точно до гредата на Спартак

19-а мин. - контраатака на армейците. Велизар центрира отдясно на Гъргоров, но малко преди да достигне топката, вратарят на Спартак лови

22-а мин. - добър пас на Гъргоров, който извежда Янев отляво на наказателното поле, той връща топката към точката на дузпата, там Сакалиев стреля, но в аут

23-а мин. - силен удар на Гъргоров от границата на наказателното поле затруднява максимално Арнаудов и той чисти с мъка в корнер

28-а мин. - ново разбъркване в наказателното поле на варненци, Христо Янев стреля силно в наказателното поле, но придава лош фалц на топката и тя излиза в аут

29-а мин. - Гъргоров прави пробив в наказателното поле през трима играчи, стреля силно и отново Арнаудов чисти с мъка

32-а мин. - Сакалиев нахлува в наказателното поле сам срещу вратаря, вижда Янев и му подава, Янев не успява да настигне топката и да открие резултата

34-а мин. - Велизар Димитров е повален много грубо отзад в наказателното поле. Страничният съдия вдига флага, за да покаже на главния нарушение и той отсъжда фаул извън полето. Бурно е освиркан. Гъргоров изпълнявя фаула и удря горната греда на Спартак

38-а мин. - поредица от нарушения на играта в центъра на терена. Гостите играят с 10 човека в защита и разчитат на контраатака

44-а мин. - ГОООЛ за ЦСКА!! Христо Янев! След поредица от корнери и разбърквания пред вратата на Арнаудов, топката попада у Сакалиев, той излиза от наказателното поле и светкавично центрира на далечната лява греда, където защитник на Спартак се разминава с топката, а Янев овладява и елегантно прехвърля вратаря от 3 метра за 1:0

45-та мин. - 2 минути продължение

45+1 мин. - дузпа за ЦСКА! Велизар Димитров застава зад топката, стреля и 2-ри гол за армейците! Сакалиев е изведен сам срещу Арнаудов, той напредва, чуква си топката встрани, но е хванат през краката от вратаря Арнаудов. Дузпа и жълт картон за Арнаудов. Велизар се засилва и стреля елегантно в левия долен ъгъл - 2:0 за ЦСКА!

45+3 мин. - край на първото полувреме

Начало на второто полувреме

47-а мин. - ЖК за капитана на Спартак Деян Каталиев за нарушение в центъра на терена

49-а мин. - Емил Гъргоров и Велизар Димитров изпълняват триково фаул малко вдясно от наказателното поле на варненци. След шута но Велизар топката излиза над вратата

52-а мин- - нов жълт картон, този път за 28.Иван Караджов за грубо нарушение срещу Роберт Цаха

54-а мин. - ЧЕРВЕНИ КАРТОНИ за Амиран Муджири и Калоян Филатов! След нарушение на Муджири в центъра на терена, двата отбора се сбиха, като участие взеха почти всички футболисти. Съдята реши да покаже червените картони на Муджири и Филатов

59-а мин. - гол за ЦСКА гол, майстор Сакалиев! Сакалиев е намерен в наказателното поле, той си спира топката, финтира защитник и почти от упор разстрелва Арнаудов

60-а мин. - 4:0!!! Христо Янев от 23 метра с прехвърлящ удар вкарва четвърти гол

61-а мин. - отново грубо нарушение от страна на Виктор Софрониев и ЖК. Жълт картон в същата минута и за Адалберт Зафиров за реплика

64-а мин. - Сакалиев е спънат в наказателното поле и ОТНОВО съдята отсъжда фаул а не дузпа!

66-а мин. - втори ЖК и в последствие ЧК за 17.Софрониев от гостите

Съдията Лъчезар Йонов определено е неадекватен в този мач. Вместо да тушира напрежението, той спомага то да ескалира все повече.

70-а мин. - първа смяна в отбора на ЦСКА: влиза 24.Костадин Хазуров, излиза 6.Адалберт Зафиров

76-а мин. - вече всичи футболисти на Спартак се бранят и пада поредно нарушение, извършва го Палавестрич. Зад топката, от любимата си позиция, застава Сакалиев. Последва нещо, което едва ли някой е виждал досега! Сакалиев се просва на тревата и падайки чуква топката към Велизар, който с шут разтриса напречната греда на Арнаудов

79-а мин. - двойна смяна в състава на ЦСКА. Излизат Сакалиев и Янчев, в игра влизат Петко Илиев и Герасим Заков

82-а мин. - Нов гол за ЦСКА!!! Хетрик за Христо Янев! Йордан Тодоров получава отдясно топката, навлиза в наказателното поле и центрира ниско към Янев, който на далечната греда обримчва мрежата на Арнаудов

83-а мин. - последна смяна в отбора на Спартак. 27.Милен Христов излиза, в игра е 23.Живко Бояджиев

84-а мин. - отново Велизар е сам срещу Арнаудов, финтира го и 3та греда!

89-а мин. - 6:0!!! Велизар Димитров! Велизар Димитров получава топката в наказателното поле, финтира двама защитници, затваря се в малък ъгъл и, въпреки всичко, успява с рикошет да промуши топката за 6:0

90-а мин. - 3 минути добавка на времето

90+3 мин. - край на мача