• Янко

• Матос

• Лукас Еванджелиста

30. Фелипе (Удинезе)

ЦСКА​ завърши 0:0 с Удинезе при представянето на отбора пред своите фенове на стадион „Българска армия“.

В последната си контрола преди старта на шампионата момчетата на Христо Янев бяха подкрепени от над 10 хиляди червени привърженици.

„Армейците“ имаха своите добри възможности за гол, но така и не успяха да отбележат. Преслав Йорданов удари греда в 15-ата минута, а на няколко пъти нападателят се размина на косъм от гола, пропускайки да засече за сантиметри топката.

Гостите също имаха своите добри възможности, които обаче бяха пропилени от Сапата и Янкто. Удинезе завърши мача с човек по-малко след червен картон на Фелипе Диаш получен за грубо нарушение срещу Диого Виана и ЦСКАдоигра мача с човек повече на терена.
В 15-ата минута Преслав Йорданов бе изведен по отличен начин зад гърба на италианските защитници и стреля мощно с левия крак, но топката се отби в гредата.

В 28-ата минута се откри възможност за Удинезе, но Сапата бе изпреварен в последния момент от юношата на ЦСКА Чорбаджийски и опасността бе неутрализирана.

В 36-тата минута Удинезе също удари греда. След отбита топка от центриране от корнер Фелипе стреля мигновено и коженото кълбо срещна лявата греда на вратата пазена от Китанов.

В 42-та минута се откри нова добра възможност за италианците. Лоди намери Сапата в наказателното поле на ЦСКА, след което чернокожият футболист премина покрай Китанов и стреля, но ударът му не намери очертанията на вратата.

В първата минута от добавеното време на първото полувреме Арсенио Нунеш центрира прекрасно към Преслав Йорданов, но нападателят не успя да засече топката, като се размина с нея за съвсем малко.

През второто полувреме бяха извършени множество смени от двамата треньори и играта се накъса.

В 62-ата минута  се откри чудесна възможност  пред Сапата, който бе намерен в малкото наказателното поле и стреля, но Господинов се намеси страхотно и спаси ЦСКА от сигурен гол.

В 74-тата минута главният съдия Никола Попов показа червен картон на Фелипе Диаш за грубо нарушение срещу Диого Виана и ЦСКА доигра мача с човек повече на терена.

В 77-ата минута хубав шут на Диого Виана от дистанция затрудни Карнезис, но все пак вратарят успя да боксира.

В самия край на мача гостите пропуснаха най-добрата си възможност в срещата. Топката попадна в Де Паул отдясно, който центрира по тревата във вратарското поле. При далечната греда Янкто изпревари Стойчо Атанасов но от метър пред голлинията намери начин да шутира над вратата.

С това се изчерпа всичко в срещата и ЦСКА и Удинезе не се победиха, завършвайки 0:0.