57′
  • 90+3мин

26. Густаво Кулма (ЦСКА)

ЦСКА​ победи Черно море с 1:0 в мач от седмия кръг на Първа професионална лига.

"Армейците“ не впечатлиха с изявите си, но успяха да победят чрез гол в края на Шимао, който опита да центрира остро след свободен удар, а Чанович увисна и топката влетя в мрежата без с нея да играе някой от футболистите.

Двубоят се игра на стадион „Българска армия", а зрителите по трибуните не бяха повече от 4000 души.

"Червените“ спечелиха без своя капитан Борис Галчев, който бе изваден от състава от собственика на клуба Гриша Ганчев. В негово отсъствие с капитанската лента излезе Божидар Чорбаджийски.

Диого Виана се завърна след контузията, която получи по-рано през сезона. Португалецът се появи в игра през втората част на мястото на Джордан, който разочарова с безличната си игра до смяната.

Двубоят започна  равностойно, като първи в атака се впуснаха гостите от Варна, които набързо в рамките на две минути изпълниха два поредни корнера.

В 5-ата минута Арсенио Нунеш стреля силно, но след ударът му не се стигна до реална опасност за Чанович, който улови.  Все пак това бе първи точен удар в мача за „армейците”.

В 13-ата минута Божидар Чорбаджийски и Жоро Илиев се сблъскаха в средата на терена, но нямаше нужда от влизане на медицинските екипи на терена. Това бе сблъсък между двамата капитани. Припомняме, че именно Борислав Чорбаджийски изведе „армейците” с капитанската лента на ръка, след като Борис Галев бе изваден от отбора от собственика на отбора Гриша Ганчев.

В 25-ата минута Рафа Перес стреля силно от свободен удар, но топката се отби в гърба на Бакари и излезе в корнер.

В  37 минута ЦСКА създаде най-добрата си ситуация през първата част. Шимао овладя една топка пред наказателното поле, обърнасе и с хубав извеждащ пас намери нахлуващия Станислав Манолев, който стреля, но Чанович изби с върха на пръстите си в корнер.

Втората част започна с натиск на „армейците”, които опитаха да притиснат своя съперник.

В 55=ата минута Станислав Манолев бе фаулиран пред наказателното поле и последва свободен удар. Зад топката застана Шимао, който стреля опасно, но топката се отби в стената и излезе в корнер.

Две минути по-късно Арсенио стреля мощно, но топката премина над напречната греда.

В 64-ата минута Божидар Чорбаджийски бе намерен в наказателното поле и последва хубав удар с глава на капитана на ЦСКА. Вратарят на Черно море Чанович обаче се намеси по великолепен начин и изби с една ръка в корнер, което угорчи червените фенове, които вече виждаха топката в мрежата.

В 68-ата минута Мишо Венков спря с фаул пробив на Диого Виана точно пред  на линията на наказателното поле  и последва пряк свободен удар.

Зад топката застана Виана, но центрирането му не се получи и това даде възможност на Черно море да контраатакува. Паланков напредна и пусна извеждащ пас към Бакари, който излязъл очи в очи с Китанов сбърка и стреля във вратаря. Тук юношата на Черно море спаси ЦСКА от допускане на гол.

В 75-ата минута Арсенио отправи нов удар, но отново Александър Чанович се намеси сигурно и улови.

В третата минута от добавеното време на мача Шимао вкара победния гол за ЦСКА след опит за центриране при свободен удар. Португалецът центрира прострелно в наказателното поле, а с топката се разминаха куп от играчи в това число и увисналия Чанович и топката влетя във вратата за 1:0.

След днешната победа ЦСКА зае четвъртото място в класирането, като има в актива си 13 точки и е с четири по-малко от лидера Левски, който има 17.