Янко Кирилов (ЦСКА „Ч. знаме“)

• 43мин

Янчо Димитров (Берое)

1:1 „Берое“ – стегнат отбор

„Берое“ не се страхува от софийските отбори! През есента нито един не може да се похвали с победа над него! А след съботното реми срещу ЦСКА „Ч. знаме“ старозагорци за трети път напускат столичния стадион с гордо вдигнати глави. Стегнат, боеви, неизтощим отбор. С все по-облагородена и организирана игра, в която всеки състезател тежи на мястото си и допълва общата хармония. Янчовски цели 90 минути не спря да маневрира и дирижира играта на старозагорската единадесеторка. А двойката Я. Димитров – Жеков? Колко пъти Янчо получи от своя другар хубави топки в дълбочина, за да използува отличния си спринт! Впрочем той го вкара в действие и в 43 мин., когато армейците водеха с 1:0, за да изравни. Устремът му бе така внушителен, че дори вратарят Йорданов се разколеба и откри единия ъгъл на вратата, където Я. Димитров отправи своята стрелба. Стабилността на отбраната изпъкна най-вече в онези критични минути, когато с всички сили трябваше да се отстоява заслужено извоюваната точка. Да пожелаем на старозагорци щастливо пътуване до Куба!

ЦСКА „Ч. знаме“ ще си спомни няколко изгодни положения, при които с малко повече старание и ловкост можеше да грабне победата. Преди почивката П. Димитров дори насочи топката в опразнената врата, но Танев на самата голлиния пресече нейния път. През втората част в чисти позиции за гол бяха Якимов и Кирилов. И пак пропуски! Неоправдано ще бъде обаче тук да търсим обяснението за несполуката на армейците. Този път хомогенността на отбора бе нарушена, в действията на състезателите се чувствуваше нервност и недоверие, че ще могат да надделеят (противникът в морално-волево отношение ги превишаваше) липсваше правилна постройка на атаките. И оттук впечатлението, че състезателите не мислят достатъчно, не търсят слабите пунктове на противника, предоставят всичко на стихийния натиск. Той не им помогна.