Никола Цанев (ЦСКА „Ч. знаме“)

• 67мин

Димитър Якимов (ЦСКА „Ч. знаме“)

ЦСКА​ „ЧЕРВЕНО ЗНАМЕ“ – „ДУНАВ“ 3:0

Този мач протече при подчертано надмощие на армейските футболисти от началото до края, а и самият резултат потвърждава това. И все пак многобройните зрители на стадион „Народна армия“ не останаха доволни от играта на домакините през първото полувреме. Твърде хаотични бяха техните непрекъснати атаки срещу противник, решил на чужд терен чрез подсилена защита да си осигури поне равен резултат. Нападателите на „Червено знаме“ неправилно се стараеха да пробият отбраната на „Дунав“ главно в центъра и естествено се натъкваха на много трудности. Цанев правеше по-сполучливи опити да освежи атаките, подпомаган в известна степен от Колев и Никодимов, а Якимов явно още не е в добра форма след продължителното му отсъствие от терена. Единственият гол на Никодимов през тази част на срещата е реалната награда за показаното.

След почивката играта на армейския отбор се подобри и неговото надмощие придоби по-опасен характер. Сега постройката на атаките стана по-гъвкава и резултатите не закъсняха – отначало Цанев, а след това и Якимов доведоха резултата до 3:0. Той беше постигнат заслужено и убедително, обаче не бива да се отминава едно обепокоително явление, което пролича на този мач. Футболистите на „Дунав“, чувствувайки, че са по-слаби, често си служеха с грубости, обект на които бяха главно Цанев, Якимов и Никодимов. Подобни средства за компенсиране на несъответствието в силите не спомага за развитието на нашия футбол и не са спортменски. Загубата от по-силен съперник трябва да се възприема спокойно и дори с достойснство.

Източник „Работническо дело“

Предоставил Тодор Гърбатов

3:0 А сега срещу „Гурник“!

Армейците доминираха от началото до края срещу един противник, който не можа да ги затрудни – русенските защитници играеха отбойно, притъпен бе устремът на русенските нападатели. И ако не бяха отличните прояви на вратаря Даскалов, резултатът можеше да бъде двойно по-голям. Ала шампионите играха по шампионски само през второто полувреме. Тогава видяхме повече движение и по-голямо разнообразие в действията на нападателите, умни ходове на Станков и Никодимов във втория ешелон, повишена ефикасност за сметка на изоставените самоцелни трикове и комбинации „на дребно“. Това второ полувреме повдигна настроението ни в навечерието на двубоя с „Гурник“.

Вчера от армейската единадесеторка отсъствуваше Пенев (поради контузия в глезена). По всяка вероятност той няма да може да играе и в сряда, а това не е особено приятно за червенознаменци. Ала в същото време отново на бойна нога е Якимов. Вчера той прояви желание за комбинативна игра, отбеляза хубав гол с точен удар от движение и доказа, че ще може да се разчита на него. В отбраната, която не бе особено затруднена, отново изпъкна със сигурните си намеси Радлев.