Турнир: Купа на съветските космонавти (1-ви кръг)

• 78мин

8. Христо Джорджилов (ЦСКА „Ч. знаме“)

ПЪРВИ МАЧ ЗА КУПАТА НА СЪВЕТСКИТЕ КОСМОНАВТИ

ЦСКА „Ч.ЗНАМЕ“ – „СЛАВИЯ“ 2:1

Ръмеше дъжд, но не бяха малко снощи верните приятели на футбола, които дойдоха на стадион „В. Левски“ да видят началото на турнира за купата на съветските космонавти. В първия мач се срещнаха футболистите на ЦСКА „Ч. знаме“ и „Славия“.

„Червено знаме“ бе без Колев, Якимов и Панайотов, „Славия“ – без А. Василев, но вече с Д. Костов в своите редове.

Първото полувреме и по игра, и по резултат, принадлежеше на „белите“. Още в 6-та мин. пас на Харалампиев изведе Величков в чиста зона и ударът означаваше 1:0.

След почивката бяха извършени промени в отборите, които се оказаха по-благоприятни за „Ч. знаме“. Работата на Величков и Харалампиев вече не спореше... Особено се отличи Станков. С негов пас Джорджилов (ЧЗ) видя открита пред себе си противниковата врата и със силен диагонален удар даде победния гол 2:1. Това бе в 78 мин. А в 60 мин. Цанев вече бе изравнил от дузпа.