• 33мин

Никола Цанев (ЦСКА „Ч. знаме“)

Димитър Пенев (ЦСКА „Ч. знаме“)

АВАНСЪТ БЕ СТОПЕН, НО ПАК НАРАСНА

СОФИЯ. – Неблагоприятно начало за ЦСКА „Ч. знаме“! Няколко бъркотии пред вратата на Йорданов. Игнатов стреля силно с глава право в тялото на армейския вратар. После топката завари Желязков в удобно положение и той стреля мигновено – 0:1! Авансът на армейците от предишния двубой (2:1) бе стопен.

Спартаковци постигнаха желаното. Но ето, че настъпиха минутите, в които трябваше да се реши крайният изход. Всъщност това бе най-интересната част от мача. Но тя трая кратко и завърши с печални последствия за „Спартак“, защото му липсваха много качества да се противопостави на незабавната реакция на армейските футболисти. Нападателите загубиха всякаква връзка, в защитата грешките зачестиха. Така в 33-та мин. Жечев стана жертва на едно увлечение и, паднал на земята, трябваше да си послужи с ръка, за да спре топката, отправена от Цанев към опразнената врата. Дузпа. Цанев изпрати Чапкънов (Сп-1) към единия ъгъл, а топката в другия – 1:1.

За нещо повече спартаковци не намериха сили. ЦСКА „Ч. знаме“ увеличи темпото, разигра изненадващи комбинации. Цанев, който вчера имаше хубав ден, засече с глава прехвърляне от левия фланг и покачи на 2:1. ЦСКА „Ч. знаме“ създаде силни преживявания за публиката с далечен изстрел на Маринчев в напречната греда, а после със стремителна атака на Пенев в дълбочина – Цанев го изведе напред и той обръсна тревата по диагонал – 3:1.