10. Димитър Якимов (ЦСКА „Ч. знаме“)

9. Петър Жеков (ЦСКА „Ч. знаме“)

• 86мин

ЧЕРВЕНОЗНАМЕНЦИ НЕ ДОПУСНАХА ИЗНЕНАДА

Малко неочаквано за лидерите в първенството започна тази среща. Отразили първата атака на домакините, черноморци организираха отлична контраатака: топката с три подавания достигна в зоната на дясното крило, откъдето Н. Димитров я „постави“ на крака на Богомилов – 1:0 за „Черно море“. Но даже и този неочакван „старт“ не постави под съмнение победата на червенознаменци. Защото домакините заиграха точно и много устремно, нападателите в червено често поставяха в шахови положения защитата на черноморци.

Черноморци се поставиха в добра светлина. Енергични и амбициозни, те нито за момент не оставиха защитата на ЦСКА „Ч. знаме“ да бездействува. Но само усилията на Богомилов, Н. Димитров и Митев трудно можеха да донесат особен успех срещу един здрав защитен блок, дирижиран сигурно от Пенев. А и в последните минути, разбрали сякаш, че няма да могат да направят нещо повече, гостите почти свалиха гарда...

Не може да се отмине и ръководството на съдията Атанасов в тази среща. Твърде непринципен, той (особено през второто полувреме), често търсеше реабилитация за грешките си (за някои от тях наистина бе подвеждан и от помощниците се), не отсъди една явна дузпа, когато Якимов бе съборен в наказателното поле и затова отмененият от него – правилно! – гол на Якимов поради засада бе посрещнат с явно неодобрение. Но вече всички бяха загубили доверие в съдията...