• 73мин

3. Милян Зекович (Цървена звезда)

• 87мин

11. Крум Янев (ЦДНА)

ЦДНА​ загуби първият четвърфинален мач срещу Цървена звезда с 1:3, игран на стадион Мала Маракана в Белград.

Мачът не започна добре за нашите и още в 21-вата минута те вече губеха с два гола. Автор и на девте попадения бе Костич. Първото попадения падна след като нападателят посрещна едно ценриране и от воле зоби топката във вратата. Във втората ситуация Найденов не отби добре и топката попадна в Костич, който от упор едва не скъса мрежата.

След почивката при неособено силен удар на Попович от малък ъгъл Найденов не реагира добре и резултата стана класически.  В 73-тата минута Зекович грубо фаулира Димитров, който му отвърна с удар и съдията му вдигна директен червен картон, оставяйки армейците с 10 души. Макар и с човек по-малко нашите упражниха натиск е минути преди края Янев успя да върне един гол.