• Гол

10. Каменов (Ч. знаме Сф)

• 87мин

1. Костов (Ч. знаме Сф)

Вчерашната футболна среща между отборите на Червено знаме и ЦДНВ завърши при равен резултат 1:1 (1:0). На замръзналия, твърд терен, пред няколко хилядна публика, двата отбора се явиха в следните състави: ЦДНВ - Геренски, Ракаров, Манолов, Енишейнов, Божков, Стоянов, Д. Миланов, Янков, Панайотов (Михайлов), А. Миланов, Стефанов. Червено знаме - Костов, Сотиров, Филипов, Дончев, Коняров, Каваклов, Костов, Иванов, Кочев, Каменов, Ефтимов.

Отборът на Червено знаме даде една от най-хубавите си игри през сезона, с широк фронт на провежданите нападения, което в повечето случай завършваха с удари във вратата на противника. Отборът на ЦДНВ игра под възможностите си.

След редица разменени нападения и от двете страни лявата свръзка на Червено знаме Каменов би изненадващ удар от около 25 метра и топката, удряйки се в страничната греда, отскочи и влезе във вратата на Геренски, без последният да направи опит да се намеси. Червепознаменци поведоха с 1:0, който резултат се запази до края на полувремето.

След почивката нападението на Червено знаме, в което особено изпъкна със съобразителната си игра Иванов, повиши напора и даде редица опасни удари във вратата на военните. Ефтимов и Кочев проиграха удобни положения за гол. За известно време отборът на ЦДНВ взе инициативата и нападателите дадоха редица удари във вратата на Костов, но безуспешно.

Три минути преди края на мача. При едно рагбъркван пред вратата на Червено знаме топката полада у вратаря Костов. Той. вместо да я улови, прави лошо отмерено, нервно движение, и я изпуска сам в собствената си врата Резултатът е изравнен - 1:1.

Продължение на мача нямаше, поради това че теренът 6е станал твърд и опасен.