• 61мин

66. Пламен Крачунов (ЦСКА)

• 74мин

8. Лоривал Асис (Черноморец-Бс)

Черноморец победи с 2:0 ЦСКА в дербито играно на стадион „Лазур”. Пламен Крачунов си отбеляза автогол в 61-ата минута, а Асис оформи крайния резултат с точен изстрел в 74-ата минута.

Още с начални съдийски сигнал двата отбора се хвърлиха в здрава битка на терена. В 3-ата минута Жуниор Мораес се възползва от грешка в отбраната на Черноморец и открадна топката от бранител. Последва изстрел, който бе неточен. Последва натиск на домакините и в 8-ата минута Иван Бандаловски се намеси вещо в защита и с прецизен шпагат отне топката от Шаешу. В 14-ата минута Преслав Йорданов получи официално предупреждение от главния рефер, след като симулира на границата на наказателното поле на ЦСКА. В 21-ата минута Борис Галчев центрира от пряк свободен удар в полето на Колев, там топката бе изчистена и попадна в краката на Антонио Томас. Испанецът шутира, но кълбото срещна тялото на противников играч. Две минути след това Иван Боладо намери с хубав пас Жуниор Мораес на границата на наказателното поле. Мораес опита да стреля, но отново добре организираната защита на домакините блокира шута. В 29-ата минута след съприкосновение между Баладо и Цонков, испанският офанзивен футболист получи травма и напусна принудително играта. На негово място се появи Антон Карачанаков. В 33-ата минута Асис напредна по лявото крило и отправи много опасен удар по диагонала към вратата на Райс Мболи. Стражът на армейците обаче се намеси добре и с върха на пръстите изби в ъглов удар. Последва силен удар на Йорданов, който мина далеч от вратата. В 44-ата минута Жуниор Мораес получи жълт картон за реплика към главния рефер. В края на полувремето атака на Нджонго Присо бе спряна от страничния съдия, който маркира несъществуваща засада.

В началото на втората част Кишишев получи официално предупреждение след грубо влизане в краката на Галчев. В 56-ата минута Адемар стреля от ляво и за малко не достиган на Мораес да засече топката в наказателното поле. Минута по-късно Галчев намери с добър пас Присо, който шутира, но Колев спаси с крак. В ответната атака Грънчов действа добре в защита и блокира Йорданов. В 61-ата минута Асис стреля от пряк свободен удар, Мболи не успя да хване топката и тя мина между ръцете му.  След това Крачунов не съумя да изчисти от гол линията и си отбеляза автогол. Малко след попадението Присо получи жълт картон за спор със съдията. В 65-ата минута Галчев отправи тежък удар от дистанция, но за пореден път Колев се намеси решително и спаси. В 73-ата минута Асис отново тормозеше защитата на червените и стреля със завъртане над вратата на Мболи. Минута по-късно Асис вкара втори гол за Черноморец, след като Мелконян подаде перфектно към нападателя и той не сгреши. В 76-ата минута Жуниор Мораес изпълни технично пряк свободен удар и затрудни максимално Колев, който изби в корнер. В 81-ата Мораес и Присо пропуснаха страхотна възможност да намалят резултата след като си попречиха във вратарското поле. В заключителните секунди на мача удар на Антон Карачанаков мина много близо до левия страничен стълб.