Турнир: Купа на Съветската армия 1968/69 - група 1 (Осминафинал)
Треньор на ЦСКА: Стоян Орманджиев
Съдия: Д. Праматарков
  • 52мин

6. Емил Симов (Черноморец)

Изчакал десетина минути, сякаш за разузнаване, ЦСКА често започна да използва свободни пространства, за да атакува бургаската врата. Последваха удари на Марашлиев, Никодимов, Гаганелов. След триъгълна комбинация в наказателното поле на бургазлиите нахлу К. Станков и Генчев рисковано трябваше да спасява. Отлично изпъкна бургаският вратар при още два критични удара на Жеков. При втория от тях Генчев, както бе паднал на земята, с невероятен скок отби топката! Така сигурно той се справяше и с други удари на противника. В 40-та минута Черноморец показа, че може да бъде и опасен. Дремсизов се устреми напред и Йорданов едва отклони топката навън. Всичко свидетелствуваше за един драматичен, сериозен двубой.

Веднага след почивката Дремсизов остро изпрати топката с глава. Йорданов отклони със сет ни усилия и трябваше да благодари на страничния стълб че мрежата му остана неразклатена... Но само след минута тя силно бе разтърсена от далечен удар на Симов в горния ъгъл - 1:0 за Черноморец! Играчът с №6 и в следващите перипетии потвърди, че е напреднал доста „ овладяването на диспечерското изкуство. По-късно започна все по-осезателно да се чувствува и присъствието на колегата му Вутов, който в 63 мин. за малко не повиши резултата. Хубави шансове се родиха и за Дремсизов.

Разбира се ЦСКА не само се отбраняваше, в останалите минути той респектираше с атаките и упражняваше силен териториален натиск, но опитите за пробив по фланговете бяха осуетявани. В средата Радлев и Личев водеха мъжествена борба. Черноморец издържа с голямо себеотрицание и бойкост, използвайки много разумно и условията за опасни контраатаки.