неизвестен (Шипченски сокол)

• 88мин

Михал Туджаров (АС 23)

АС23 бие Ш. Сокол с 2:1
Днес тук се игра мача между Софийския АС-23 и държавния първенец Ш. Сокол — Варна, при силно оспорвана игра АС-23 победи с 2:1 (0:0) Ш. Сокол направи гола си от дузпа. За АС-23 головете дадоха
Бен. Аструг и л. кр. М. Туджаров, след мача станаха инциденти. Някои от публиката се опитаха да малтретират играчите на АС-23.
В събота АС23 би Левски с 3:0

На 30 т. м. се състоя срещата между бившия държавен първенец АС23 и настоящия такъв Ш. Сокол. Мача будеше голям интерес, защото играеха два от най реномираните тимове на двата града, София и Варна, топката е на АС23, но още с почването соколци слизат до вратата на Дермонски. В 6 м. Сокол изпуща сигурен гол. Играта се развива под знака на една обща отпадналост. Инициативата е по често у АС23, които чрез Ангелов и Тодоровъ провеждат доста опасни нападения. В 17-а м. е контузен ц. форуарда на Соколъ, Илийчо, който напуща за няколко минути. Още с почването на втория хавтаим пролича, че и
двата тима см решипи да открият резултата. Играта е бърза и с добре замислени комбинации. В 6 м. при фаул бит от Ангелов АС23 бележи 1 гол чрезъ Б. Астругъ. От тук започват грубости, за което е причина и рефера, защото не можа да задържи играта. АС23 има леко надмощие. В 15 м. бележи 2 гол, но непризнйт от рефера поради някакъвъ офсайт. При едно слизане на Соколъ рефера дава дузпа, която е преобърната в гол 1:1. след това станаха инциденти и ако не беше бързата и енергични намеса на полицията би се стигнало до нежелателни резултати-
след зачестилите грубости от страна и на двата клуба, някои лица от публиката се опитаха да влизат в игрището, последва спречване между един играч на АС23 и
един цивилен. Веднага след това част от публиката навлезе в игрището и се опита да нанесе побой на играчите на АС23, даже и на някой бе нанесен такъв. Има играчи ударени с камъни. Полицията се
намеси и предодврати по-нататъшните
скандали, след очистването на игрището играта продължи, но всички играчи бяха в едно крайно напрегнато състояние; 2 минути преди края АС23 отбележи 2 си гол през М. Туджаров.
Рефера Б. Томов първия хавтаим ръководи добре, но втория хавтаим бе слаб и е един от
виновниците за станалите скандали.
Капитана на АС23 Крум Николов заяви: Рефера беше крайно пристрастен, публиката невъзможна. Реалният резултатъ би трябвало да бъде 3:0. Нашите адмирации към полицията Ние дадохме своята типична игра.“ Ш. Сокол, даде своята характерна игра, като отделни играчи са добри, бързи. Играят главно чрез крилата. Отбраната им е
доста несигурна. Отличиха се: Була-