Турнир: Купа на България 2001/02 (Четвъртфинал — реванш)
  • 16мин

11. Владимир Манчев (ЦСКА) асистенция - Христо Янев

• 18мин

13. Методи Стойнев (Локо Пд)

Отборът на ЦСКА се класира за полуфиналите за купата на България след равенство 1:1 в реванша на „Българска армия“ срещу пловдивския „Локомотив“. В първата среща „армейците“ победиха с 1:0 и с общ резултат 2:1 продължават напред в турнира.

Двата отбора набързо си размениха по един гол още в началото на срещата. Манчев откри резултата в 17-та минута след хитър пас на Христо Янев, а гостите изравниха само три минути по-късно след груба грешка на вратаря Ненад Лукич. От неразбирателството в „червената“ защита се възползва Методи Стойнев, който овладя топката и на празна врата изравни за 1:1.

Веднага след гола Стойнев имаше нов шанс, но този път не успя. Добра възможност се откри и пред бившия халф на „Левски“ Чавдар Атанасов, но ударът му не намери рамката на вратата.

Добър мач за ЦСКА направи младият Петър Златинов, който започна като титуляр, както и острието Владимир Манчев, но те не срещнаха подкрепа от останалите си съотборници. Доста пасивен беше и новото попълнение Йован Веселинович, който получи травма и на почивката беше заменен.

Равенството устройваше „червените“ и през второто полувреме те приеха играта в своята половина, но гостите не успяха да създадат реални положения за отбелязване на втори гол.

Домакините разчитаха на контраатаки и при една от тях Манчев се откъсна сам срещу Камбуров, но не успя да го преодолее.

Към края пловдивчани отпаднаха физически и не успяха да затруднят защитата на ЦСКА.

Въпреки че се класираха за полуфиналите, „червените“ отново разочароваха своите привърженици с безидейната си игра, докато гостите се понравиха с комбинативните си действия и бяха изпратени с аплодисменти от около 200 свои фенове, дошли от Пловдив.