• 42мин

10. Васил Спасов (Академик Сф)

• 83мин

5. Атанас Цанов (Народна войска)

Първият извод от вчерашиия мач е, че двата отбора влизат вече в добра форма. Академик и Народна войска дадоха жива, енергична и свързана игра, която задоволи напълно многобройната публика. Победата която спечелиха студентите с 2:1, е много ценна за тях, предвид загубите, които претърпяха напоследък.

Първите 20 мин. военните имаха отчертано надмощие и оставиха впечатление, че ще вземат добра победа. Те играха много бързо и свързано. Особено добро впечатление направи нападението. То игра на широк фронт, което му даваше възможност свободно и сполучливо да комбинира. В 21-та минута Миланов с добър удар откри резултата. След гола обаче настъпи обрат в играта. Академик на свой ред започна да играе свързано и често неговите нападатели се озоваваха пред вратата на Георгиев. Грешка на неговите играчи обаче бе, че си служеха предимно с висока топка, косто безспорно ги загрудияваше. В 42-та мин. Георгиев изпусна един далечен удар, Спасов се притича, прехвърли го и изравни резултага.

След почивката надмощието на студентите продължа. Играта с висока топка обаче, която прилагаха както страничните полузащитници, така и нападението, по начало затрудняваше постигането на нов гол. След 60-та мин. военните успяха да организират наново, играта си и често застрашаваха вратата на Павлов. Студентският отбор се беше задоводил вече с равния резултат и си постави задача да играе предимно отбранително. Това можеше да му струва и загуба, но той беше наистина подпомогнат и от нападението на Народна войска, което започна да показва стария си и основен недосатък, да играе с къси пасове, на стеснен фронт и много нарядко да опитва удари в гола. При едно от откъслечиите, но устремни нападения, които направи, Академик спечели непряк удар. Априлов подаде много добре, Гецов пресрещна топката, даде лек удар и Цанов с гърдн, вместо да отбие, постигна победния гол за Академик. Трябва се отбележи. че в последне минути на мача отбраната на военните прояви необясинмо
неспокойствие, на което главно се дължи и вторият гол.

Ръководи футболният съдия А. Златарев, който прояви неподвижиост и отсъждаше със закъснение грешките.