• 9мин

Динко Дерменджиев (Ботев Пд) асистенция - Георги Аспарухов

• 58мин

8. Никола Цанев (ЦДНА)

Още в третата минута силни удари отдалеч на Апостолов (Бот) бяха отбити с мъка от вратаря на ЦДНА Андонов. Заредиха се 15 тежки минути за републиканския първенец. Ракаров, безсилен да спре устрема на Попов, на няколко пъти изгледа профучалото като стрела ляво крило, чиито рейдове непрестанно създаваха паника. В 9 мин. точният пас на Аспарухов изведе Дерменджиев срещу Андонов и останалото бе въпрос на хладнокръвие - 1:0 за Ботев. Натискът на пловдивчани продължи, и малко след това случайността помогна на софийския вратар - Харалампиев стреля от близо, но топката се отби от напречната греда...

ЦДНА скоро намери подходящо противодействие: подсилена защита, спокойно и технично разиграване на топката, с което понижи темпото и охлади нападателиия жар на пловдивчани. Сега топката повече кръжеше в полето на домакините, но без особени опасности за Карушков.

Тази картина продължи и след почивката. В 58 мин. Цанев намери свободен коридор, напредна и със силен удар из прати топката в мрежата - 1:1. Пловдивските нападатели отново се активизираха. Още веднъж топката се отби от гредата, а след това силните удари на Попов и Пешев бяха спасени от добре играещия Андонов. На няколко пъти опасните набези на пловдивчани бяха ликвидирани с непозволени средства. Ковачев, към когото съдията Ставрев прояви необяснима търпимост, подкоси последователно Дерменджиев, Аспарухов и няколкократно Попов, когато се бяха устремили към вратата...