Атанас Апостолов

• 48мин

Червен картон

5. Иво Иванов (Берое)

В мач от XVІІ-ия кръг на А ФГ Берое и ЦСКА завършиха при резултат 0:0. Въпреки че доминираха през по-голямата част от мача, армейците не успяха да отбележат гол. Треренът в Стара Загора бе много тежък и не позволи технична игра. Домакините останаха с човек по-малко в 47-а минута и до края на мача се затвориха в свята половина.

Мачът започна добре за ЦСКА, след като още в 2-а минута Панку изведе великолепно Петре зад защитата на Берое, но топката избяга на бързоногото крило. Домакините от Стара Загора имаха своя шанс за гол в 14-а минута, когато армейците изпуснаха Андонов зад тях, но нападателят се засуети и притичалият Митрески му отне топката. Руи Мигел пробва рефлекса на вратаря Пейков след удар от границата на наказателното поле, но топката попадна право в ръцете му. Малко след това Даниел Панку също опита далечен изстрел от около 20 метра, но стражът на Берое пак спаси. В 32-а минута след изпълнението на един корнер за отбора на Берое Руи Мигел загуби лесно топката отляво, последва центриране, Чавдаров увисна и Иванов с глава като по-чудо не уцели вратата. Теренът в Стара Загора бе много мокър и тежък, което не позволи технична игра и голови положения пред двете врати.

Още в началото на второто полувреме домакините останаха с човек по-малко. Капитанът Иво Иванов фаулира откъсващият се Руи Мигел и получи втори жълт и съответно червен картон. Това направи схемата на Берое още по-защитна и те разчитаха главно на контра атаки. ЦСКА доминираха през цялата втора част на мача, но така и не съумяха да отбележат гол във вратата на Пейков. Панку изпусна най-чистото положение в мача, след добра атака на армейците топката попадна в Минев, който центрира отдясно по земя в наказателното поле, там Панку стреля от около5 метра, но неточно. Пак в края румънецът шутира опасно и топката пак не попадна в мрежата на Пейков, защото срещна гръб на защитник на домакините. Влезлият като резерва Спас Делев също пробва да отбележи, но ударът му бе неточен. В последните минути на двубоя гостите атакуваха масирано вратата на Берое, но топката така и не стигна до гол. Домакините имаха само едно положение през втората част, след изпълнение на пряк свободен удар топката бе центрирана в наказателното поле на Чавдаров, там непокрит бе оставен Чергев, който с глава стреля близо до десният страничен стълб.