Турнир: „А“ футболна група 2014/15 (10-и кръг)

• 69мин

71. Антон Карачанаков (ЦСКА)

• 80мин

17. Серджю Буш (ЦСКА)

ЦСКА​ постигна важна победа при гостуването си на Берое в Стара Загора и затвърди лидерската си позиция в А група. Домакините откриха резултата в 10-ата минута чрез Димо Бакалов, но червените стигнаха до пълен обрат с фамозно изпълнение на Антон Карачанаков от фаул и Серджиу Буш в 81-ата минута.

Срещата не започна добре за домакините, на които им се наложи да правят принудителна смяна още в 9-ата минута. Костадинов се сблъска с Жуан Фелипе в центъра на терена в 7-ата минута и две минути по-късно Димо Бакалов се появи в игра на негово място. В 10-ата минута Венци Христов центрира в наказателното поле на ЦСКА, Якуб Дивиш изби топката право в краката на появилия се преди секунди Бакалов, който не сгреши от няколко метра и изведе старозагорци напред в резултата. В 18-ата минута Дивиш спаси със сетни усилия опасен изстрел от фаул на Христов. В 20-ата минута червените получиха възможност да изпълнят пряк свободен удар от добра позиция. Ударът на Маркиньос обаче не затрудни Макенджиев.  В 22-ата минута армейците имаха шанс да изравнят след като Тони Силва с пас по конец намери връхлитащия в наказателното поле Фелипе. Бразилецът засече подаването, но прати топката високо над напречната греда. В 25-ата минута Жуан фелипе направи страхотен рейд между защитниците на Берое, навлезе в наказателното поле, където след съприкосновение с противников играч падна на земята, но реферът не отсъди нарушение. Минута след това Тони Силва от близка дистанция не съумя да отбележи. В 29-ата минута силен шут на Джман премина покрай вратата пазена от Дивиш. В 39-ата минута Неманя Милисавлевич се справи със защитника по десния фланг и центрира в наказателното поле, където Серджиу Буш нанесе удар с глава, но бе неточен. В 42-ата минута Керкар елиминира трима бранители на ЦСКА и стреля към вратата, но топката премина встрани. В самия край на първото полувреме Макенджиев и Пенев се сблъскаха и крайният ляв защитник напусна контузен терена. На негово място в игра се появи Динков.

В 50-ата минута грешка на Стивън Сънди позволи на Мапуку да се озове стрелкова позиция, за щастие ударът му не намери очертанията на вратата. В 56-ата минута Маркиньос отстъпи мястото си на Боби Галчев. Последва нова промяна в редиците на червените, като Антон Карачанаков замени Неманя Милисавлевич. В 68-ата минута Зехиров наруши правилата срещу Жуан Фелипе пред наказателното поле на домакините. Карачанаков застана зад топката и отбеляза поредния си феноменален гол от статично положение, като не остави абсолютно никакъв шанс на вратаря да реагира – 1:1. В 75-ата Карата отново стреля от фаул, но този път от доста по-голяма дистанция и Макенджиев спаси. В 80-ата минута Орелиен Жоаким замени Жуан Фелипе. В 81-ата минута червените стигнаха до пълен обрат в мача. Жоаким получи пас по дясното крило и с перфектен пас намери непокрития Серджиу Буш. Румънският голмайстор с точен удар прати топката в долния десен ъгъл на вратата. Домакините отвърнаха с коварен шут на Христов, като топката мина застрашително покрай лявата греда.  В 89-ата минута Христов стреля добре от пряк свободен удар, но неточно. Минута по-късно нападателят не опита удар от воле, но не уцели хубаво топката. В добавеното време Буш можеше да вкара още един гол, но Макенджиев отрази удара на офанзивния футболист.