• 22мин

8. Велизар Димитров (ЦСКА)

12. Корадо Граби (Блекбърн)

6. Александър Томаш (ЦСКА)

Отборът на ЦСКА постигна равенство 1:1 като гост на "Блекбърн Роувърс" в първия двубой между двата тима от първия кръг на турнира за Купата на УЕФА. Червените изнесоха отличен мач, подкрепяни от над 1000 български емигранти във Великобритания. Съставът на Стойчо Младенов, който все още няма загуба в официален мач под негово ръководство, не отстъпваше по нищо на съперника си от Висшата лига на Англия и дори успя да поведе в резултата с гол на новото попълнение Велизар Димитров. След пас на Александър Томаш атакуващият полузащитник напредна в наказателното поле и с левия крак от 18 метра простреля вратаря на националния тим на САЩ Брад Фридъл.

Четири минути по-късно обаче "Блекбърн" стигна до изравняването, когато италианецът Корадо Граби - заместник на контузения Анди Коул, се възползва от пас на Нилс Ерик Йохансон и след зле изчистена от отбраната на ЦСКА топка направи 1:1. Изравнителното попадение на Блекбърн не разстрои играта на "червените" и до края на първото полувреме те бяха напълно равностойни на тима от Висшата лига. Две минути след гола на Граби българският отбор имаше отлична възможност да върне преднината си от един гол, но южноафриканският нападател Макдоналд Мукаси не успя да преодолее Фридъл, останал очи в очи с него.

През втората част играта се накъса, което безспорно бе в полза на ЦСКА. "Червените" не позволиха на домакините да упражнят сериозен натиск и успяха да задържат благоприятния резултат. Най-тежките минути за отбора на ЦСКА настъпиха в края на срещата, след като в 75-а минута Александър Томаш трябваше да напусне терена за втори жълт картон. "Армейците" се дръпнаха в глуха защита и домакините можеха да отбележат втори гол след няколко мелета пред Стоян Колев. Хаотичният натиск на футболистите на Блекбърн не донесе очаквания резултат и двубоят напълно закономерно завърши 1:1.