• 61мин

9. Макдоналд Муканси (ЦСКА)

• 66мин

5. Тодор Янчев (ЦСКА)

ЦСКА​ постигна 11-ата си победа в шампионата, след като прегази с 5:1 като гост Ботев. Юношата на Левски Борислав Димитров изненадващо откри за домакините. С два гола на Велизар Димитров и по един на Шакири и Агналдо в разстояние на 7 минути армейците обърнаха и довършиха Ботев. Тодор Янчев оформи крайното 5:1. През първото полувреме Ботев игра доста уверено и създаде няколко чисти положения за гол. В 14-ата минута вратарят на ЦСКА Стоян Колев изпусна топката при едно безобидно центриране, но Милен Кунчев не уцели рамката. Най-фрапантния пропуск за Ботев направи Иван Караманов, който от 6 м би в ръцете на Колев. Сенегалският защитник на ЦСКА Ибрахима Гай пък за малко не си вкара автогол. При опит да изчисти топката той я изкара в корнер на сантиметри от гредата. Домакините все пак стигнаха първи до гола в 54-ата минута. Контраатака, започната от сина на старши треньора Костадин Костадинов - Стефан, завърши с центриране в пеналта, където Милен Кунчев надскочи Гай и отклони топката към Борислав Иванов. Преотстъпеният от Левски нападател разстреля отблизо Колев за 1:0. Армейците обаче изригнаха и само за 7 минути вкараха 4 гола. Македонският национал Артим Шакири изравни с диагонален шут с левия крак. В следващата атака Велизар Димитров бе изведен от Гай срещу Арсов и също с левачката покачи на 2:1. Минута по-късно резервата Агналдо вкара за 3:1 при първия си допир с топката. Най-добрият на терена Велизар Димитров заби втория си гол в 67-ата мин, след меле в пеналта на Ботев. За 5:1 от 30 метра се разписа Тодор Янчев.